Ogłoszenia parafialne
Niedziela Najświętszej Trójcy 16 czerwca 2019 r


1. Informacje dla kandydatów do bierzmowania, próby liturgiczne w kościele w Nowym Tomyślu: we wtorek i w piątek o 19.00. Spowiedź dla rodzin bierzmowanych w piątek: 17.00 – 18.00.

2. We wtorek o godz. 9.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego.

3. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msza św. w kościele o godz. 16.00. Po Mszy św. wyruszy procesja do czterech ołtarzy trasą odwrotną do zeszłego roku: z kościoła dwa razy w lewo w ulicę Kościelną, dalej Szkolną w kierunku szkoły i sklepu Ho No Tu i następnie w Kościelną, gdzie przed kościołem uroczyste błogosławieństwo na cztery strony świata. Prosimy o przygotowanie ołtarzy ulicami: Ołtarz: I – z tyłu domu p. Bobkiewicz (ul. Kościelna); ołtarz II – przy domu p. Kordus (ul. Bukowiecka i Polna); ołtarz III – przy zbiegu ulic: Szkolna, Dworcowa i Nowotomyska (mieszkańcy Nowej Róży); ołtarz IV – przy probostwie (ul. Szkolna). W przyszłym roku będą przygotowywały następne ulice. Prosimy o dekoracje domów i posesji.

4. Za tydzień w sobotę na Mszy św. o 18.00 bp Damian Bryl udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii, z młodzieżą NSPJ. Prosimy o modlitwę w ich intencji, o odważną wiarę w dorosłym życiu!

5. W tym tygodniu sprząta: ul. Dworcowa numery parzyste.

6. Pielgrzymka rowerowa do NSPJ w Nowym Tomyślu, na odpust w piątek 28 czerwca. Zbiórka przy kościele o 17.15. Zapraszamy szczególnie młodzież klas VII i VIII. Zapisy w szkole. W programie jest udział we Mszy św. odpustowej a także udział w agapie odpustowej (grochówka i pyszne ciasto z miasta!)

7. Prasa katolicka:
- PK – o tym, dlaczego należy rozmawiać z nastoletnimi dziećmi.
- GN – polecamy tekst o ciemnej stronie internetu. Ten artykuł koniecznie powinni przecytać rodzice i dziadkowie.

- nowy numer Jego Serce – z tematem o Najdroższej Krwi Chrystusa. Obszerny fotoreportaż z I Komunii św. i Białego Tygodnia. Plakat o letnich koncertach w naszej parafii i program rekolekcji przed odpustem. Wkładka Sątopska o rekolekcjach szkolnych i odpuście i agapie.


Intencje Mszalne:

Niedziela 16.06.2019

1. W 35 r. ślubu Jolanty i Tadeusza – z podz. i prośbą o Boże błogosławieństwo.
2.+ Eugeniusz Ratajczak
3.+Tekla Ratajczak
4.+Jolanta Szcześniak
5.+Tadeusz Rzepecki, Andrzej, Helena Rzepeccy, Janina Świderska, Michał Sobolewski, Pelagia, Ludwik Haładuda, bracia Haładuda
6.+Marta Włodarczyk (2 r. śm.)
7.+Mariusz Dolewa
8.+Henryk Golczak
9.+Dezydery Napierała

Boże Ciało 20.06.2019

1.+Tekla Ratajczak – od Przemka i Piotra z rodzinami
2.+Jolanta Szcześniak – od Ewy z Tobiaszem i Danielem z gostynia
3.+Mariusz dolewa – od rodz. Misiunów, Mazurów i cioci Bronowickiej
4.+Helena i zm. z rodziny

Niedziela 23.06.2019

1.+Tekla Ratajczak – od sąsiadki Barbary z synem
2.+Mariusz Dolewa z ok. dnia ojca – od dzieci
3.+Jolanta Szcześniak – od rodz. Kajów z Gostynia i Koźmina