Ogłoszenia parafialne
VI Niedziela Wielkanocna „C” - 26 V 2019 r.


1. Składamy serdecznie podziękowanie wszystkim, którzy brali udział w uroczystości odpustowej, wszystkim za niesienie baldachimu, za niesienie sztandarów i feretronów, służbie liturgicznej, dziewczynkom sypiącym kwiatki; osobom, które pomogły w przygotowaniu agapy odpustowej, ustawienie stołów, za upieczenie placków, przygotowanie kawy i herbaty. Szczególnie: panu sołtysowi, paniom z KGW, strażakom i szkole. Także tym, którzy posprzątali kościół i teren przy kościele. Relacja na stronie internetowej parafii.

2. Z prac wykonanych ostatnio w kościele: nowa wykładzina i zakup 6. nowych krzeseł (koszt materiału i robocizny 5 500 zł.). Zakupiliśmy także nowy ornat Maryjny z MB Częstochowską i cały komplet nowych ornatów na wszystkie okresy liturgiczne: zielony, czerwony, biały i fioletowy.

3. Codziennie w tygodniu o 18.00, w kościele Nabożeństwo Majowe.

4. W poniedziałek o 19.30 w Nowym Tomyślu (NSPJ) Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Po Mszy św. obrzęd egzorcyzmu soli, wody i poświęcenie oleju.

5. W sobotę - w katedrze święcenia kapłańskie 7 diakonów. Prosimy o modlitwę o święte kapłaństwo.

6. Akcja Katolicka NSPJ organizuje Patriotyczny Rajd Rowerowy – szlakiem Powstania Wielkopolskiego – 16 czerwca. Regulamin i zapisy na stronie internetowej.

7. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

1.Paweł Piotr Ługowski, st. wolny, zam. parafia Michorzewo i Maria Gabriela Bogacz, st. wolnego, zam. parafia Sątopy. (19 – 26 maja 2019)

8. Prasa katolicka:

- GN – Po co Pan Bóg stworzył człowieka?

- nowy numer Jego Serce – z tematem o Maryi, Nabożeństwach Maryjnych i Nawiedzeniu obrazu Jasnogórskiego. Obszerny fotoreportaż w wydarzeń Paschalnych, także z Sątop.

9. Intencje Mszalne:

Niedziela 26.05.2019

1.+ Jadwiga Kaczmarek – od Matek Różańcowych
2.+Tekla Ratajczak – od córki Haliny
3.+Mariusz Dolewa – od żony z synem Maciejem
4.W I rocznicę I komunii św. podziękowanie za dar każdej Eucharystii

Niedziela 2.06.2019

1.+Mariusz Dolewa – od matki
2.+ Tekla Ratajczak – od wnuka Leszka z rodziną
3.+Urszula Bartosik (9 r. śm.) – od męża