W niedzielę o 12.00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia odpustowa ku czci św. Andrzeja Boboli w Sątopach. Przewodniczył jej ks. Janusz Pośpiech - proboszcz parafii Chrystusa Króla w Bolewicach.

W kazaniu sumista nawiązał do Ewangelii z V niedzieli wielkanocnej o nowym przykazaniu wzajemnej miłości. Tę miłość praktykował na codzień patron naszej parafii św. Andrzej Bobola. Na końcu ks. Janusz powiedział, że jest wielką łaską posiadanie takiego patrona, także w znaku świętych relikwii. Po Mszy św. została odmówiona Litania do św. Andrzeja i odbyła się procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Następnie po odśpiewaniu Te Deum główny celebrans udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Po ogłoszeniach parafialnych, wierni mogli uczcić relikwie św. Andrzeja Boboli. 

Druga część odpustu, odbyła się przy kościele. Każdy mógł zjeść pyszną grochówkę z kotła (ugotowaną przez p. Michała Kuchtę), napić się kawy i herbaty a także degustować się plackiem gospodyń z Sątop. Po posiłku odbył się mini konkurs dwóch parafii: sątopskiej i nowotomyskiej (NSPJ). Drużyny wystąpiły w pięciu konkurencjach: piosenki, rysunku węglem, sportowym, kulinarnym i quizu o parafii. Zabawa była przednia i padł sprawiedliwy remis! Drużyny dostały nagrody, w postaci cukierków. Oprócz mini turnieju, dla uczestników odpustu zaśpiewały siostry Urszulanki z Pniew, które były goścmi naszej parafii. Dzieciaki miały możliwość zabawy na dwóch nowiutkich Zamkach Dmuchanych, które zostały pobłogosławione przez ks. proboszcza (dzięujemy za ich wynajęcie p. Krzysztofowi Piosikowi). 

Śmiało możemy powiedzieć, że odpust ku czci św. Andrzeja po raz kolejny się udał i już czekamy kolejnego!!!