Ogłoszenia parafialne
IVNiedziela Wielkanocna „C” - 12 V 2019 r.


1. Kontynuujemy rekolekcje przed odpustem. Gościmy dzisiejszej niedzieli p. Adriana Pakułę ze Stowarzyszenia na rzecz Ewangelizacji Pro Publico: o modlitwie świeckich za kapłanów. O 15.00 – film „Matka 24/7” (O owocach peregrynacji MB) i spotkanie, na salce w szkole. Dzieci ze szkoły podstawowej będą mieć swoje rekolekcje w tym tygodniu: od środy do piątku. W czwartek w liturgiczne wspomnienie św. Andrzeja – będzie Nabożeństwo dziękczynno – uwielbieniowe ze św. Andrzejem Bobolą, z okazją do spowiedzi św.: od 19.00 do 20.00. Na nie zapraszamy: młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania, a także małżonków, na odnowienie małżeńskich ślubowań.

2. W niedzielę 19 maja przeżywać będziemy odpust, Msza św. o 12.00. Proszę szykować wolny czas od 12.00 do przynajmniej 15.30. Obiad po Mszy św. przy kościele: grochówka z kotła, a następnie wiejskie ciasto z kawą. Będą również inne niespodzianki: dla dzieciaków, rodzin. Planujemy Mini Turniej Wiosek naszych dwóch parafii: św. Andrzeja Boboli i NSPJ. Przyjeżdża też pielgrzymka rowerowa z par. NSPJ. Planujemy później pielgrzymkę rowerową na odpust do NSPJ w Nowym Tomyślu.

3. List Arcybiskupa czytany dzisiejszej niedzieli o Nawiedzeniu MB w naszej Archidiecezji na naszej stronie internetowej.

4. Codziennie w tygodniu o 18.00, w kościele Nabożeństwo Majowe.

5. W sobotę jest wyjazd do Poznania na rozpoczęcie Nawiedzenia Matki Bożej w obrazie Jasnogórskim w Archidiecezji – godz. 8.30 z Pl. Chopina. Wyjazd autokarem – zapisy w zakrystii i biurze parafialnym w tygodniu. Wpisowe 15 zł.

6. W tym tygodniu sprzątamy wszyscy, którzy czują się odpowiedzialni za parafię, na święto patrona. Zapraszamy jednak szczególnie do sprzątania odpustowego młodzież i rodziny bierzmowanych, i to będzie w ramach jednego spotkania formacyjnego: odpowiedzialności za kościół parafialny: sobota 18 maja od godz. 10.00.

7. Zapowiedzi przedmałżeńskie (12 – 19 maja 2019):
Rafał Królik, st. Wolnego, zam. Chrośnica 1 i Emilia Nyga, st. Wolnego, zam. Sątopy ul. Szkolna 47.

8. W sobotę zmarł śp. Mariusz Dolewa. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek…

9. Prasa katolicka:
- GN – o tajemnicach fatimskich. Czy wszystkie zawarte w nich zapowiedzi się spełniły?
- numer Jego Serce – z tematem o nawróceniu, grzechu i dobrej spowiedzi św.

10. Intencje Mszalne:

Niedziela 12.05.2019

1.+Jadwiga Kaczmarek – od Mileny i Pawła Mazurów

Czwartek 16.05.2019

Modlitwa Dziękczynienia i Uwielbienia ze św. Andrzejem Bobolą, z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich i aktem oddania swojego życia kandydatów do bierzmowania

Niedziela 19.05.2019

1.Za parafian z okazji odpustu ku czci św. Andrzeja i zmarłych o radość nieba.
2.+Stefania i Czesław Mądroszyk
3.+ Jadwiga Kaczmarek – od wnuczki Edyty z rodziną
4.+Jan (4 r.), Władysława, Iwona Kosiorek; Anna, Franciszek, Ryszard Łuczak.