Ogłoszenia parafialne
III Niedziela Wielkanocna „C” - 5 V 2019 r.


1. Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje przed odpustem. Gościmy dzisiejszej niedzieli siostrę Urszulankę Magdalenę Bulińską – ze świadectwem o św. s. Urszuli Ledochowskiej. O godz. 15.00 w szkole spotkanie z siostrą nt. duchowości świętej, o powołaniu i o szczęśliwym życiu chrześcijanina. Bardzo serdecznie zapraszamy na spotkanie!

2. Za tydzień w niedzielę świadectwo p. Adriana Pakuły ze Stowarzyszenia na rzecz Ewangelizacji Pro Publico: o modlitwie świeckich za kapłanów. O 15.00 – film „Proroctwo” i spotkanie, na salce w szkole. Dzieci ze szkoły podstawowej będą mieć swoje rekolekcje w dniach: od 15 do 17 maja. 16 maja w czwartek w liturgiczne wspomnienie św. Andrzeja – będzie Nabożeństwo dziękczynno – uwielbieniowe ze św. Andrzejem Bobolą, z okazją do spowiedzi św. W niedzielę 19 maja przeżywać będziemy odpust, Msza św. o 12.00. Proszę szykować wolny czas od 12.00 do przynajmniej 15.00/16.00. Obiad po Mszy św. przy kościele: grochówka z kotła, a następnie wiejskie ciasto z kawą. Będą również inne niespodzianki.

3. Codziennie w tygodniu o 18.00, w kościele Nabożeństwo Majowe. Zabieramy ze sobą książeczki z tekstem litanii Loretańskiej.

4. Dziękujemy za ofiary na Daninę Diecezjalną. Przy wejściu do kościoła są wyłożone koperty na daninę.

5. W tym tygodniu sprząta: ul. Kościelna 30 -11. Przygotowujemy już wielkie sprzątanie przy kościele i w samym kościele na odpust. W związku z tym, że nie ma
I komunii św. w tym roku, to musimy się zorganizować w inny sposób: zapraszamy do sprzątania odpustowego młodzież i rodziny bierzmowanych, i to będzie w ramach jednego spotkania formacyjnego: odpowiedzialności za kościół parafialny: sobota 18 maja od godz. 10.00. Ale także chętnie zapraszamy inne osoby, zwłaszcza do sprzątnięcia zakrystii, prezbiterium, balkonów…

6. Prasa katolicka:
- GN - Na czym polega prawdziwy kult Matki?
- numer Jego Serce – z tematem o nawróceniu, grzechu i dobrej spowiedzi św.

7. Intencje Mszalne:

Niedziela 5.05.2019
1.+Jadwiga Kaczmarek – od siostry Danki
2.+Krystyna Rajman
3.+Andrzej Kaczmarek (1 r. śm.), Krystyna, Jan Kaczmarek

4.Za strażaków z OSP Sątopy – o Boże błogosławieństwo, opiekę patrona św. Floriana, ducha służby i za zm. strażaków

Niedziela 12.05.2019

1.+Jadwiga Kaczmarek – od Mileny i Pawła Mazurów