Ogłoszenia parafialne
XXX Niedziela „B” – 28 października 2018


1.Jeszcze w poniedziałek i wtorek zapraszamy do wspólnego odmawiania Różańca w kościele o godz. 18.00.

2.W środę 31 października o 18.00 rozpocznie się pierwszy Sątopski Marsz Wszystkich Świętych (organizowany w łączności ze szkołą podstawową). Rozpoczęcie przy kościele. Zakończenie przy Sali Wiejskiej. Wszystkich zapraszamy do udziału w przebraniu świętych.

3.W I piątek miesiąca – 2 listopada Dzień Zaduszny, okazja do spowiedzi od 18.00, Msza św. o 18.30. Będziemy się modlić za zmarłych z minionego roku.

4.Wymienianki będziemy odmawiać we wszystkie niedziele listopada – 1 dziesiątkę Różańca św. z listą zmarłych po Mszy św. Prosimy przynosić na Mszę św. kartki z listą zmarłych w formie podstawowej – mianowniku i kłaść do koszyczka pod chórem.

5.W tym tygodniu sprząta: ul. Kościelna 16 - 2.

6.Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę parafialną do Warszawy w dniach 16 – 18 listopada. W programie zwiedzanie m.in. Sanktuaria: Bożej Opatrzności, św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Muzeum Powstania Warszawskiego i Stary Rynek. Koszt: dla 20 osób – 420 zł., dla 45 osób – 350 zł. Zgłoszenia z wpłatą 100 zł. dzisiaj w zakrystii, a w tygodniu w sekretariacie szkoły podstawowej.

7. Można jeszcze włączyć się do akcji „Rodzina Rodzinie” – wsparcie rodziny z Syrii. Przez najbliższe pół roku (od listopada do kwietnia przyszłego roku).

8.Koło Przyjaciół Radio Maryja z Nowego Tomyśla organizuje pielgrzymkę do Torunia (1 grudnia). Zapisy w zakrystii.

9.Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust – darowanie kar za grzechy dla zmarłych. Należy być w stanie łaski uświęcającej, wyznać wiarę, podjąć modlitwę w duchowej łączności z Ojcem św., przyjąć Komunię św., nawiedzić Cmentarz i prosić o łaskę braku przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Codziennie można ofiarować łaskę odpustu dla jednego zmarłego.

10.Prasa katolicka: wyłożona pod chórem, niezależnie od prenumeraty:

- Przewodnik Katolicki – o tym, jak żyć po stracie i także modlitewnik 5 minut z Bogiem na listopad.
- Gość Niedzielny – o odpustach jako sposobie pomocy tym, którzy zmarli, oraz dodatek z warukmi uzyskania odpustu i modlitwą za dusze cierpiące w czyśćcu.


- Nowy numer Jego Serca o Synodzie Biskupów o młodzieży w Kościele. Relacje z wrześniowych działań duszpasterskich w parafii.

11. Dzieci ze szkoły podstawowej odbierają obrazki z niedzieli w zakrystii.

Intencje Mszalne:
Niedziela 28.10.2018

1. W 90 r. urodzin Leokadii Budy z podz. i z prośbą….
2.+Andrezj Kędzierski w 1 r. śm. – od strażaków OSP z Sątop
3.+Jadwiga Zygmunt Sebastian Leszczyńscy, Małgorzata Pelagia Roman, Bolesław Geisler
4.+Michał, Anna Andraszyk, Anastazja, Franciszek Bogacz, Jan Wiktoria Kucz, Rozalia Kahl.

Ur. Wszystkich Świętych 1.11.2018

wolne intencje

Wspomnienie Wszystkich Zmarłych – I piątek miesiąca 2.11.2018

wolne intencje

Niedziela 4.11.2018

1.+Marianna, Andrzej Kasprzak, Elżbieta, Kazimierz Kasprzak, zm. z rodz. Kasprzakó1), Mazurkiewiczów.