Ogłoszenia parafialne
XXIX Niedziela „B” – 21 października 2018


1.Dzisiaj składka remontowa! W tym tygodniu zakończyliśmy pierwszy etap prac elektrycznych w kościele: wmurowanie nowej tablicy bezpiecznikowej w zakrystii i wymiana wszystkich żarówek – na ledowe. Na wiosnę wymienimy tablicę bezpiecznikową na chórze, za organami. Czekamy jeszcze na 6 głośników i wtedy nastąpi wymiany głośników na nowe. Koszt prac elektrycznych wyniósł: 5 000 zł.

2. W poniedziałek o 19.30 w kościele NSPJ w Nowym Tomyślu będzie Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Będzie także obrzęd egzorcyzmu soli, wody i poświęcenie oleju.

3.W miesiącu październiku zapraszamy do wspólnego odmawiania Różańca codziennie w kościele od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. O poprowadzenie prosimy osoby z Żywego Różańca!

4.W czwartek o 19.00 odbędzie w naszym kościele modlitwa uwielbienia z okazją do spowiedzi św. Zapraszamy na tę modlitwę z okazją do spowiedzi św. młodzież bierzmowaną. Po modlitwie spotkanie organizacyjne.

5.W piątek o 9.00 Msza św. szkolna z poświęceniem nowego sztandaru szkoły.

5.W środę 31 października wieczorem planujemy zorganizować po raz pierwszy Marsz Wszystkich Świętych (w łączności ze szkołą podstawową).
Wszystkich zapraszamy do udziału w przebraniu świętych.

5.W tym tygodniu sprząta: ul. Kościelna 30 – 11.

6.Pielgrzymka parafialna W blasku Bożej Opatrzności do Warszawy odbędzie się w dniach 16 – 18 listopada. W programie zwiedzanie m.in. Sanktuaria: Bożej Opatrzności, św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Muzeum Powstania Warszawskiego i Stary Rynek. Koszt: dla 20 osób – 420 zł., dla 45 osób – 350 zł. Zgłoszenia z wpłatą 100 zł. dzisiaj w zakrystii, a w tygodniu w sekretariacie szkoły podstawowej.

5.W listopadzie chcemy ruszyć po raz kolejny z akcją „Rodzina Rodzinie” – wsparcia rodziny z Syrii. W zakrystii są deklaracje do wypełnienia – do końca października, jaką sumę pragnę przeznaczyć na ten cel każdego miesiąca - przez najbliższe pół roku (od listopada do kwietnia przyszłego roku).

13.Prasa katolicka: wyłożona pod chórem, niezależnie od prenumeraty:
- Przewodnik Katolicki – o tym, że pod względem liczby samobójstw nastolatków jesteśmy na drugim miejscu w Europie.
- Gość Niedzielny – o tym, dlaczego wielu przyjmuje Komunię św. w stanie grzechu ciężkiego i co oznacza przyjąć ją niegodziwie?
- Nowy numer Jego Serca o Synodzie Biskupów o młodzieży w Kościele. Relacje z wrześniowych działań duszpasterskich w parafii.

7. Dzieci ze szkoły podstawowej odbierają obrazki z niedzieli w zakrystii.

Intencje Mszalne:

Niedziela 21.10.2018

1.+Bronisław Poznański – od żony.

Niedziela 28.10.2018

1. W 90 r. urodzin Leokadii Budy z podz. i z prośbą….
2.+Andrezj Kędzierski w 1 r. śm. – od strażaków OSP z Sątop
3.+Jadwiga Zygmunt Sebastian Leszczyńscy, Małgorzata Pelagia Roman, Bolesław Geisler