Ogłoszenia parafialne
XXVIII Niedziela „B” – 14 października 2018

 

1.Dzisiaj Dzień Papieski – zbiórka do puszek na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia. Młodzież po Mszy św. będzie rozprowadzała kremówki.

2. Dzisiaj jeszcze u NSPJ w N.Tomyślu koncert Muzyki Dawnej po Mszy św. wieczornej Ensemble Inegelite. W programie są utwory: M. Marais, A. Jarzębskiego, G.M. Bononcini. Jest to koncert promujący debiutancką płytę La Variete.

3.W miesiącu październiku zapraszamy do wspólnego odmawiania Różańca codziennie w kościele od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. O poprowadzenie prosimy osoby z Żywego Różańca!

4.W najbliższą sobotę od 8.30 obchód chorych – przepraszamy za nieobecność w tym tygodniu!

5.Za tydzień składka remontowa! W tym tygodniu elektrycy wykonali nową tablicę bezpiecznikową w zakrystii i następuje wymiana żarówek. Czekamy jeszcze na ostatnie głośniki i wtedy nastąpi wymiany głośników na nowe.

6.W czwartek 25 października odbędzie w naszym kościele modlitwa uwielbienia z okazją do spowiedzi św.

6.W tym tygodniu sprząta: ul. Nowa Róża – prawa strona.

5.Pielgrzymka parafialna W blasku Bożej Opatrzności do Warszawy odbędzie się w dniach 16 – 18 listopada. W programie zwiedzanie m.in. Sanktuaria: Bożej Opatrzności, św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Muzeum Powstania Warszawskiego i Stary Rynek. Koszt: dla 20 osób – 420 zł., dla 45 osób – 350 zł. Zgłoszenia z wpłatą 100 zł. dzisiaj w zakrystii, a w tygodniu w sekretariacie szkoły podstawowej.

6. W listopadzie chcemy ruszyć po raz kolejny z akcją „Rodzina Rodzinie” – wsparcia rodziny z Syrii. W zakrystii są deklaracje do wypełnienia, jaką sumę pragnę przeznaczyć na ten cel każdego miesiąca - przez najbliższe pół roku (od listopada do kwietnia przyszłego roku).

13.Prasa katolicka: wyłożona pod chórem, niezależnie od prenumeraty:
- Przewodnik Katolicki – wybór kard. Wojtyły na papieża nie był niespodzianką.
- Gość Niedzielny – o tym, jak pontyfikat wybranego 40 lat temu papieża Polaka zmienił świat.
- Nowy numer Jego Serca o Synodzie Biskupów o młodzieży w Kościele. Relacje z wrześniowych działań duszpasterskich w parafii.
- Gość Niedzielny – kapitalny film Sprawa Chrystusa – najważniejsze śledztwo dziennikarskie w dziejach. Historia dziennikarza, który postanawia zmierzyć się z największą tajemnicą chrześcijaństwa.

7. Dzieci ze szkoły podstawowej odbierają obrazki z niedzieli w zakrystii.

Intencje Mszalne:

Niedziela 14.10.2018

1.Z podz. i z prośbą dla Macieja Marchewki z ok. 18 r urodzin – od rodziców
i brata i dla Magdaleny i Antoniego z ok. 25 r. urodzin – od rodzeństwa.
2.W 29 r. ślubu z podziękowaniem i prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Świętej Rodziny.

Niedziela 21.10.2018

1.+Bronisław Poznański – od żony.