Ogłoszenia parafialne
IV Niedziela Wielkanocna 12 maja 2019 r

1. Dzisiaj zbiórka remontowa. Gościmy ze świadectwem p. Adriana Pakułę ze Stowarzyszenia na rzecz Ewangelizacji Pro Publico. O 19.00 spotkanie redakcji JS. List Arcybiskupa czytany dzisiejszej niedzieli o Nawiedzeniu MB w naszej Archidiecezji na naszej stronie internetowej.

2. Nabożeństwa Majowe codziennie o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy na 16.00 przy Grocie Matki Bożej Królowej Pokoju przy probostwie. W soboty zapraszamy rodziny na Majowe z Apelem przy Grocie Matki Bożej Królowej Pokoju na godz. 21.00.

3. W poniedziałek o 19.00 krąg Biblijny.

4. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. A następnie spotkanie Koła Przyjaciół Radio Maryja.

5. W czwartek:
- całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu do 2100, z odmówieniem Różańca św. i z okazją do spowiedzi św.: 17.00 – 18.00 i 20.00 – 21.00.

- swoje comiesięczne spotkanie formacyjne ma młodzież klas VIII: od 17.00 – spowiedź św., o 18.00 Msza św. z kazaniem. Po Mszy św. informacje dotyczące bierzmowania 22 czerwca.

6. W sobotę o 12.00 I Komunia św. – 35 dzieci przyjmie po raz pierwszy Pana Jezusa w komunii św. Próby dla dzieci I Komunijnych – we wtorek i czwartek - godz. 16.00; - II spowiedź św. w piątek z Majowym o 16.00, - spowiedź dla rodziców i krewnych: czwartek – 17.00 – 18.00 i 20.00 – 21.00, piątek – godz. 17.00 - 18.00. - Sprzątanie kościoła – piątek po Mszy św. wieczornej.

7. Dla kandydatów do bierzmowania nowe informacje na tablicy ogłoszeń. Klasy VII mają swoje spotkania w grupach w środę o godz. 17.00 i 18.00. Następne we wtorek 21 maja.

8. W sobotę jest wyjazd do Poznania na rozpoczęcie Nawiedzenia Matki Bożej w obrazie Jasnogórskim w Archidiecezji – godz. 8.30 z Pl. Chopina. Wyjazd autokarem – zapisy w zakrystii i biurze parafialnym w tygodniu. Wpisowe 15 zł.

9. 19 maja o godz. 10.00 wyruszy II pielgrzymka rowerowa do Sątop na odpust parafialny ku czci św. Andrzeja Boboli. W zakrystii – regulamin pielgrzymki i karta zgłoszenia.

10. Dziękujemy za ofiary na Daninę Diecezjalną. Przy wyjściach z kościoła są wyłożone jeszcze koperty na daninę.

11. W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: śp. Stefania Kondrat, śp. Marian Antkowiak. Wieczny odpoczynek…

12. Prasa katolicka:
- PK – O tym, jak wygląda życie kleryków i czy można krytykować pp. Franciszka?
- GN – o tajemnicach fatimskich. Czy wszystkie zawarte w nich zapowiedzi się spełniły?
- MGN - z rewelacyjną płytą Arki Noego: Hip Hip Hura Alleluja 2019.
- MPK – o tym, jak dobrze przygotować się do Nawiedzenia Matki Bożej w Kopii Obrazu Jasnogórskiego w naszych parafiach.
- Egzorcysta – szamanizm dzisiaj: życie w równowadze z przyrodą czy kult demoniczny?
- numer Jego Serce – z tematem o nawróceniu, grzechu i dobrej spowiedzi św.

Z Rady Ekonomicznej, z dnia 10 maja 2019 r.:

1.Po zakończeniu tegorocznej wizyty duszpasterskiej ks. proboszcz złożył publiczny raport o stanie zaawansowania i finansowania remontu kościoła. Został spłacony całkowicie remont dachu.

2.W czasie remontu dachu stwierdzono bardzo zły stan więźby dachowej opierającej się na koronie ceglanych murów. Były to mocno wygnite i spróchniałe końcówki krokwi oraz stwierdzono praktycznie brak murłat ( całkowicie spróchniały ). Stwierdzono również zły stan drewnianego stropu nad II emporą. Remont dachu obejmował naprawę lub wymianę elementów uszkodzonych więźby dachowej oraz wymianę pokrycia dachowego z dachówki karpiówki układanej w koronkę na zaprawie wapiennej na nową dachówkę również karpiówkę układaną w także w koronkę na wkręty bez zaprawy.

3.Na czas remontu dachu wykonano tymczasowe kotwienie więźby do muru, tak aby wykonać pokrycie i zabezpieczyć dach i budynek przed zaciekaniem w okresie zimowym. Stwierdzono wówczas, iż musi zostać wzmocniona korona murów oraz strop nad II poziomem balkonów.

4.W związku z powyższym wykonano projekt wzmocnienia górnej części murów poprzez wieńce żelbetowe oraz projekt remontu i wzmocnienia drewnianego stropu nad poziomem II balkonu. Na powyższe prace uzyskano już pozwolenie na budowę. Prac tych jeszcze nie wykonano, ale są już zaplanowane na ten rok.

5.Termin rozpoczęcia jest uzależniony od dyspozycyjności wybranej firmy remontowej, która ma uprawnienia konserwatorskie.

6.Przeprowadzony w tym roku przegląd techniczny kościoła, jasno stwierdza, że kościół nadaje się do bezpiecznego użytkowania i nie stanowi żadnego zagrożenia budowlanego.