Ogłoszenia parafialne
V Niedziela Zwykła „C” - 10 II 2019 r.

1. Sprawozdanie po kolędowe. W czwartek skończyliśmy kolędę w naszej parafii i w Sątopach. Dziękujemy grupom duszpasterskim za prowadzenie Nabożeństw w czasie trwania kolędy, a także wszystkim za nieustającą modlitwę. Niech Bóg wszystkich obdarzy swoją łaską! Powracamy do porządku przed kolędowego ze Mszami i z biurem parafialnym.

2. Dzisiaj składka remontowa, a o 19.00 redakcja Jego Serca.

3. W poniedziałek: o 10.00 z okazji wspomnienia NMP z Lourdes Msza św. za chorych, z sakramentem namaszczenia chorych. Po Mszy Agapa w Domu Parafialnym.
- o 19.00 Krąg Biblijny.

4. We wtorek z okazji 12 dnia miesiąca modlitwa o beatyfikację sługi Bożego Kazimierza Hołogi.

5. W Środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

6. W czwartek miesiąca:
- całodniowa adoracja do 21.00, z okazją do spowiedzi św. od 17.00 do 18.00 i od 20.00 do 21.00.
– o 18.00 Msza św., na którą zapraszamy młodzież klas III gimnazjum.
- o 19.00 spotkanie Akcji Katolickiej.

7. W poniedziałek 18 lutego odbędzie się kolejna Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych.

8. Spotkanie dla rodziców dzieci I komunijnych odbędzie się 25 lutego w zamian 18 lutego.

9. Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji ,,Opatrunek na ratunek" dla Fundacji ,,Redemptoris Missio. Do 3 marca zbierać będziemy bandaże, gazę, watę, plastry i rękawiczki jednorazowe, które prosimy składać pod amboną.

10. Prasa katolicka:
- Przewodnik Katolicki – Wobec przyjętego w stanie Nowy Jork prawa dopuszczającego aborcję nawet w 9. miesiącu ciąży nie możemy pozostać obojętni.
- Gość Niedzielny – dlaczego Maryja płakała nad światem, czyli o orędziu Matki Bożej z Akita, oraz nadprzyrodzonym wydarzeniach, które towarzyszyły objawieniom przez wiele lat.
- MPK – o kolędzie, kolędowaniu i kolędnikach oraz o tym, że na każdej Mszy św. Pan Bóg mówi do nas i sieje w nas swoje ziarno.
- MGN – z modlitwą za babcię i dziadka. Jak zdobywać duchowy Mount Everest?
- Egzorcysta – radiestezja;
- nowy Jego Serce – z pożegnaniem ks. Bartkiem i wywiadem, a także krótka rozmowa z ks. Sebastianem. Temat numeru: Obrona wiary.

*** Radni Rady Miejskiej w Nowym Tomyślu, mając na uwadze prośby mieszkańców, zwracają się z prośbą, aby podczas Mszy świętych, w niedzielę i święta, aby mieszkańcy nie parkowali swoich samochodów na chodniku, od strony Szkoły Muzycznej, dawnej Telekomunikacji oraz stadionu, ponieważ bardzo utrudniają korzystanie z chodnika, szczególnie osobom starszym i z wózkami. W zamian, Pani Dyrektor Szkoły Muzycznej oraz Pani Prezes Banku Spółdzielczego wyraziły zgodę na korzystanie z ich parkingów. Wjazd na oba parkingi jest zapewniony od ul. Piłsudskiego i możliwy tylko w niedziele i święta. Panie proszą również, aby nie pozostawiać samochodów dłużej niż jest to konieczne, ponieważ parkingi te mają ograniczoną ilość miejsc.