Ogłoszenia parafialne
III Niedziela „C” Adwentu – 16 grudnia 2018

1.Dzisiaj gościmy Sławomira Giefinga z Pro Publico – ze świadectwem o posłudze świeckich w Kościele.
2.W tym tygodniu ostatnie Roraty: rano o 6.30 [ we wtorek, czwartek i w sobotę], popołudniu [ w poniedziałek, w środę i w piątek o 18.00]. Po rannych Roratach uczestnicy zaproszeni są na pyszne śniadanko, przygotowywane przez panie z Caritasu i chętne mamy czy babcie.

3. W poniedziałek o 19.30 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Będzie także obrzęd egzorcyzmu soli, wody i poświęcenie oleju i świec. Na zakończenie namaszczenie olejami św. Charbela. Szczególnie zapraszamy rodziców dzieci I Komunijnych.

4.W czwartek całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu z Różańcem św. do Mszy św. wieczornej, bez okazji do spowiedzi św.

5.W piątek całodniowa spowiedź św. w naszej parafii: 9.00-10.30; 11.00-12.00; 14.30-15.30; 16.00-17.00; 19.00-20.00. W czasie spowiedzi, co 10 min. Komunia św. W tygodniu spowiadamy w dekanacie.

6.W sobotę od 8.30 obchód chorych zgłoszonych na święta, o 17.0 – Nowenna do św. Rity.

7.Za tydzień zbiórka na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

8.W dniu dzisiejszym rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus. Potrwa do 24 grudnia. Zapraszamy do odmówienia Jej, z konkretną intencją. Teksty są wyłożone pod chórem, na stoliczku – można jej zabrać!

9.W I tygodniu ferii zimowych odbędą się półkolonie dla dzieci. Dzisiaj do odebrania u ks. proboszcza karty uczestnictwa. Prosimy o oddanie kart z wpłatą do końca tygodnia również u ks. proboszcza.

10.Duszpasterstwo Młodych organizuje wyjazd dla młodzieży w ferie zimowe do Karpacza w terminie 19-21.01.2019, koszt 350 zł. Karty zgłoszenia: w zakrystii, u ks. Bartka.

11.Przy zakrystii i w biurze parafialnym: małe i duże świece Caritas na Święta Bożego Narodzenia (cena: 6/13 zł.) oraz opłatki. W zakrystii także możliwość zakupienia kalendarzy dwustronnych Archiwum Archidiecezjalnego.

12. Za tydzień harcerze przyniosą Betlejemskie Światło Pokoju.

12.Prasa katolicka:
- Przewodnik Katolicki – o tym, dlaczego tak trudno nawrócić się do wiary w siebie.
- Gość Niedzielny – bezpłatny dodatek z płytą, z najpiękniejszymi kolędami.
- MPK – czwarta część przewodnika po Mszy Świętej z interaktywną kolorowanką z owcą Magdą.- - MGN – dodatek: lampion na roraty i obrazek – naklejka: dary Ducha Świętego.
- Egzorcysta – tajemnica stygmatów.
- Miłujcie się – liczne świadectwa, o darze wieczystej adoracji i walce z nieczystością, pornografią…
- Numer Jego Serca o odzyskaniu niepodległości i aktualności z życia duszpasterskiego parafii. Zapraszamy do lektury.

13. Dzieci ze szkoły podstawowej odbierają obrazki z niedzieli w zakrystii.