Ogłoszenia parafialne
I Niedziela „C” Adwentu – 2 grudnia 2018


1.List Arcybiskupa na Adwent – w gablocie ogłoszeń i na stronie parafii.

2.Od poniedziałku rozpoczynamy Roraty. W tym tygodniu trzy razy będą rano o 6.30 [ we wtorek, czwartek i w sobotę], a trzy razy popołudniu [ w poniedziałek, w środę i w piątek o 18.00]. Temat Rorat brzmi: Z Duchem Twoim. Podczas Rorat dzieci przez przykład postaci biblijnych poznają dary Ducha Świętego, a przez historie ludzi bardziej nam współczesnych – Jego owoce. Po rannych Roratach uczestnicy zaproszeni są na pyszne śniadanko, przygotowywane przez panie z Caritasu i chętne mamy czy babcie.

3. W poniedziałek o 19.00 Krąg Biblijny.

4. W I czwartek miesiąca:
- całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do 21.00, z okazją do spowiedzi św. od 17.00 do 18.00 i od 20.00 do 21.00.
- o godz. 18.00 – Msza św. za kapłanów i o nowe powołania.

5. W I piątek miesiąca:
- spowiedź św. dla dzieci: 15.00 - 17.00. Roraty dla dzieci o 18.00!
- następnie spowiedź św. (od 17.30) i adoracja aż do Mszy św. wieczornej.
- Roraty w ciemnościach dla młodzieży o 19.00.

6.Młodzież klas VII, VIII i III gimnazjum mają spotkanie w grupach. Podział na grupy i godziny w gablocie oraz na stronie internetowej (zakładka bierzmowanie).

7.Duszpasterstwo Młodych organizuje wyjazd dla młodzieży w ferie zimowe do Karpacza w terminie 19-21.01.2019, koszt 350 zł. Zgłoszenia u ks. Bartka od dziś, spotkanie informacyjne w piątek po mszy młodzieżowej w kościele.
8. Kolejny raz zapraszamy do udziału w akcji ,,Serce pod choinkę". Osoby pragnące sprawić radość dzieciom i osobom starszym, niech zabiorą ze stojącego na ołtarzu Matki Bożej naczynia szklanego dowolne serduszko, a przygotowaną paczkę z naklejonym sercem złożą w kościele do dnia 20 grudnia. Podarunki zostaną wręczone w naszym kościele podczas nabożeństwa 23 grudnia o godz. 16.00.

9.Zgłoszenia chorych na Święta w zakrystii i w biurze parafialnym.

10. Kółko Misyjne Mali Misjonarze ze Szkoły Podst. nr 2 organizuje zbiórkę zabawek (mogą być używane lub nowe:) na Kiermasz Mikołajkowy, gdzie dochód za sprzedaży zostanie przeznaczy na wyposażenie przedszkola w Armant / wioska chrześcijańska/ w Egipcie prowadzonego przez siostry franciszkanki Misjonarki Maryi. Do 9 grudnia można je składać pod ambonką.

11.Chorych odwiedzimy przed Świętami.

12.W najbliższy weekend (piątek, sobotę i niedzielę) o 19.00 w Domu Parafialnym rozpoczyna się kolejny cykl katechez przedmałżeńskich, na które serdecznie zapraszam wszystkich narzeczonych.

13.W zakrystii małe i duże świece Caritas na Święta Bożego Narodzenia (cena: 6/13 zł.) oraz opłatki. W zakrystii także możliwość zakupienia kalendarzy dwustronnych Archiwum Archidiecezjalnego.

14. Za tydzień zbiórka remontowa. Gościć będziemy ks. Wojciech Muellera - o procesie beatyfikacyjnym sługi Bożego ks. A. Woźnego. 

15.W minionym tygodniu zmarli: śp. Tadeusz Komasa, śp. Marianna Chojnacka, śp. Roman Michalak, śp. Hieronima Kościańska, śp. Helena Łakoma, śp. Zdzisław Wójcik. Wieczny odpoczynek…

16. Prasa katolicka:
- Przewodnik Katolicki – fragment najnowszego wywiadu papieża Franciszka.
- Gość Niedzielny – cykl adwentowy poświęcony siedmiu darom Ducha Świętego. Jakie dary zsyła On na nas i jak należy je rozumieć? Dodatek: stanowisko Konferencji Episkopatu Polski w sprawie wykorzystywania seksualnego osób małoletnich przez niektórych duchownych.
- MPK – czwarta część przewodnika po Mszy Świętej z interaktywną kolorowanką z owcą Magdą.- - MGN – dodatek: lampion na roraty i obrzek – klejka: dary Ducha Świętego.
- Egzorcyzm – tajemnica stygmatów.
- Miłujcie się – liczne świadectwa, o darze wieczystej adoracji i walce z nieczystością, pornografią…
- Nowy numer Jego Serca o odzyskaniu niepodległości i aktualności z życia duszpasterskiego parafii. Zapraszamy do lektury.

17. Dzieci ze szkoły podstawowej odbierają obrazki z niedzieli w zakrystii.