Ogłoszenia parafialne
XXVIII Niedziela „B” – 14 października 2018

1. Dzisiaj kolejny Dzień Papieski – zbiórka do puszek na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia. Młodzież po Mszach św. rozprowadza kremówki. O 17.00 spotkanie szafarzy. Za tydzień składka remontowa!

2.Dzisiaj jeszcze koncert Muzyki Dawnej po Mszy św. wieczornej Ensemble Inegelite. W programie są utwory: M. Marais, A. Jarzębskiego, G.M. Bononcini. Jest to koncert promujący debiutancką płytę La Variete.

3. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe: dzieci od poniedziałku do piątku na godz. 1600, dorosłych na 17.30. Różaniec na wioskach: dzisiaj Przyłęk, za tydzień w Glinnie, w niedzielę 28 na os. Północ (na godz. 16.30). Zapraszamy do odmawiania Różańca w rodzinach i za rodziny. Różaniec dla młodych we wtorek
i piątek o 19.00.

4.W poniedziałek o 10.00 spotkanie Klubu Seniora – najpierw w kościele Różaniec, następnie spotkanie na salce. O 19.00 krąg Biblijny.

5.W poniedziałek i w środę o 19.00 spotkania na salce dla rodziców dzieci I Komunijnych.

6.We wtorek:
- o godz. 17.00 nabożeństwo Godzina z Janem Pawłem II, podczas którego odmówimy także różaniec. Zapraszamy z intencjami próśb i podziękowań za przyczyną św. Jana Pawła II.
- o 19.30 na salce spotkanie organizacyjne dot. Korowodu Świętych.

7.W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

8.W czwartek:
- całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00, z Różańcem św. o stałych porach, z okazją do spowiedzi św. od 17.00 do 18.00 i od 20.00 do 21.00.
- klasy VIII gimnazjum zapraszamy na spowiedź św. od 1700 do 18.00, a następnie na Mszę św. o godz. 18.00. Zapraszamy na to spotkanie również rodziców.

9.W akcji Czary mary okulary, zebraliśmy 352 pary okularów, co wraz z dziećmi szkoły podstawowej nr 2, które zebrały 295 par, dało sumę: 647 par okularów. Wszystkim serdecznie dziękujemy za dar serca w imieniu misji w Afryce. Bóg zapłać!

10.Od poniedziałku zapisy intencji Mszalnych na I półrocze 2019 roku, a także wymienianki roczne i jednorazowe.

11.Pielgrzymka parafialna W blasku Bożej Opatrzności do Warszawy odbędzie się w dniach 16 – 18 listopada. W programie zwiedzanie m.in. Sanktuaria: Bożej Opatrzności, św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Muzeum Powstania Warszawskiego i Stary Rynek. Koszt: dla 20 osób – 420 zł., dla 45 osób – 350 zł. Zgłoszenia z wpłatą 100 zł. w zakrystii i w biurze parafialnym.

12.W listopadzie chcemy ruszyć po raz kolejny z akcją „Rodzina Rodzinie” – wsparcia rodziny z Syrii. W zakrystii są deklaracje do wypełnienia, jaką sumę pragnę przeznaczyć na ten cel każdego miesiąca - przez najbliższe pół roku (od listopada do kwietnia przyszłego roku).

13.Zmarli w minionym tygodniu: śp. Wiktor Warawko, śp. Tadeusz Patan. Wieczny odpoczynek.

14.Prasa katolicka:
- Przewodnik Katolicki – wybór kard. Wojtyły na papieża nie był niespodzianką.
- Gość Niedzielny – o tym, jak pontyfikat wybranego 40 lat temu papieża Polaka zmienił świat.
- Mały PK – o telefonie do nieba.
- Mały GN – O różańcu w kieszeni, na ręce, w samochodzie i w telefonie, i o tym, jak ważna jest modlitwa różańcowa opowiedzieli nasi niezwykli rozmówcy.
- Egzorcysta – o nowym porządku świata.
- Nowy numer Jego Serca o Synodzie Biskupów o młodzieży w Kościele. Relacje z wrześniowych działań duszpasterskich w parafii.

15. Dzieci ze szkoły podstawowej odbierają obrazki z niedzieli w zakrystii.