Ogłoszenia parafialne
XXIV Niedziela „B” – 16 września 2018

1.Trwa w naszym kościele kurs przedmałżeński.

2.W zeszłą niedzielę na remonty w parafii zebraliśmy: 4179 zł. Bóg zapłać!

3.W poniedziałek o 10.00 Mszy św. dla seniorów, emerytów, a następnie spotkanie na salce;
- o 19.00 – krąg biblijny.

4.W środę wieczorem najpierw modlitwy w kościele, a następnie spotkanie formacyjne Wspólnoty Żywego Różańca.

5.W czwartek:
- całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00, z okazją do spowiedzi św. od 17.00 do 18.00 i od 20.00 do 21.00.

- swoje spotkanie po wakacjach ma młodzież klas VIII, spowiedź od 17.00, Msza św. ze spotkaniem o 18.00;

- od 16.00 do 16.30 – spotkania indywidualne dla rodziców i dzieci I komunijnych, którzy nie dotarli w tym tygodniu na spotkanie.

- o godz. 19.00 – spotkanie Rady Duszpasterskiej.

6.W sobotę o 18.00 Msza św. w intencji ks. proboszcza z okazji dnia patrona św. Tomasza.

7.Uczniowie klas VII, chcący przygotować się do sakramentu Bierzmowania, mogą odebrać karty uczestnictwa w zakrystii.

8. W naszej parafii powstaje druga grupa Duszpasterstwa Młodych Małżeństw, zainteresowane formacją małżeństwa prosimy o kontakt z ks. Bartkiem.

9.W sobotę 24 listopada odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę, jako dziękczynienie naszej diecezji za 1050. lecie biskupstwa poznańskiego, z ks. arcybiskupem na czele. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy o kontakt.

10.Za tydzień zbiórka na KUL i WT UAM w Poznaniu i szkoły katolickie.

11. Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na wyjazd do Warszawy w dniach 6-7.10.2018, koszt 140 zł. W programie: spotkanie młodych na PGE narodowym, zwiedzanie Warszawy, muzeum Powstania Warszawskiego. Zapisy u ks. Bartka (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Spotkanie organizacyjne w piątek o 1900 na salce DP.

12.Zapraszamy wszystkich chętnych od klas VII wzwyż do śpiewania i grania w zespole młodzieżowym. Spotkanie odbędzie się w piątek o 18.00 na salce.

13.Przypominamy, że sakramenty przyjmujemy w swojej parafii, po odpowiednim przygotowaniu!

14.Zmarli w minionym tygodniu: śp. Jan Śląski, Jarosław Korbanek. Wieczny odpoczynek.

15.Zmarł śp. ksiądz Kazimierz Piechocki, emeryt, były proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego i Niepokalanego serca Maryi w Zębowie, pochodzący z naszej parafii. Uroczystości pogrzebowe będą miały następujący przebieg: Niedziela 16 września 2018 roku, parafia pw. Najświętszego Serca Jezusowego i Niepokalanego serca Maryi w Zębowie: wprowadzenie do kościoła parafialnego oraz Msza św. o godz. 19.00. Poniedziałek 17 września 2018 roku, parafia pw. Chrystusa Króla w Rokietnicy: Modlitwa różańcowa o godz. 10.30; Msza św. pogrzebowa o godz. 11.00; Pogrzeb po Mszy św. na cmentarzu parafialnym. Requiem aeternam dona ei Domine et lux perpetua luceat ei.

16.Prasa katolicka:
- Przewodnik Katolicki – Czy Kościół może zasypać społeczne podziały?
- Gość Niedzielny – O Imieniu Boga. Co to znaczy wypowiadać Je nadaremno?
- Mały PK - z Owieczką Magdą, która ułatwi dzieciom rozumienie i przeżywanie Mszy Świętej.
- Mały GN – bezpłatny dodatek – kalendarz na rok szkolny, z odliczeniem dni do kolejnych wakacji. Plakat z podpowiedzią, jak zawsze być pierwszym.
- Egzorcysta – o nowym porządku świata.
- nowy numer Jego Serca – z tematem o relacjach polsko – ukraińskich, a także o wszystkich działaniach duszpasterskich z wakacji naszej parafii.

15. Dzieci ze szkoły podstawowej odbierają obrazki z niedzieli w zakrystii.

*** Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Nowym Tomyślu ogłasza dodatkowe zapisy na rok szkolny 2018/2019. W szkole Uczniowie pobierają naukę u pedagogów o najwyższych kwalifikacjach. W chwili obecnej Szkoła oferuje dzieciom w wieku od 6 do 9 lat naukę gry na: akordeonie, skrzypcach, gitarze, flecie trąbce, perkusji oraz wiolonczeli. Nauka w szkole jest bezpłatna. Szkoła wypożycza instrumenty muzyczne do nauki gry. Szczegółowe informacje otrzymają Państwo w sekretariacie szkoły.