Ogłoszenia parafialne
XXIII Niedziela „B” – 9 września 2018

1.Dzisiaj zbiórka remontowa. O godz. 12.00 – rozpoczęcie przygotowań do I spowiedzi św. i I Komunii św. w roku katechetycznym 2018 / 2019. Przypominamy, że dzieci niezależnie od szkoły, przygotowują się i przyjmują te dwa sakramenty w swojej parafii.

2.W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Caritas. Klub Seniora pierwsze spotkanie po wakacjach będzie miał w poniedziałek 17 września.

2.W środę przypada 60 r. śmierci sługi Bożego dr. Kazimierza Hołogi. Zapraszamy na wieczorną modlitwę o rychłą beatyfikację i żywy kult. Po Mszy św. spotkanie Koła Przyjaciół Radio Maryja.

3.W czwartek:
- całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00, z okazją do spowiedzi św. od 17.00 do 18.00 i od 20.00 do 21.00.
- swoje spotkanie po wakacjach ma młodzież klas III gimnazjum, spowiedź od 17.00, Msza św. ze spotkaniem o 18.00;
- o godz. 19.00 – spotkanie na salce Akcji Katolickiej.

4.W piątek o 19.30 spotkanie Rady Ekonomicznej;
- o 19.00 – w kościele rozpoczęcie kursu przedmałżeńskiego, który będzie trwał dwa weekendy.

5.W sobotę o 19.30 zostanie poświęcona nowa figura Matki Bożej Pokoju, w ogrodzie przy Domu Parafialnym. Bardzo serdecznie zapraszamy na to modlitewne spotkanie, podczas którego przedstawiona będzie historia nowego ogrodu, groty i samej figury.

6.Uczniowie klas VII, chcący przygotować się do sakramentu Bierzmowania, mogą odebrać karty uczestnictwa w zakrystii.

7. W naszej parafii powstaje druga grupa Duszpasterstwa Młodych Małżeństw, zainteresowane formacją małżeństwa prosimy o kontakt z ks. Bartkiem.

8.W sobotę 24 listopada odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę, jako dziękczynienie naszej diecezji za 1050. lecie biskupstwa poznańskiego, z ks. arcybiskupem na czele. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy o kontakt.

9.15 września w Niepokalanowie odbędzie się II Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci, udziałem bpa Antoniego Długosza. Koszt wyjazdu z noclegiem 120zł. Zgłoszenia u p. Renaty Racz – katechetki.

10.Prasa katolicka:
- Przewodnik Katolicki – o tym, dlaczego papież Franciszek dla niektórych jest łagodny, a dla innych surowy.
- Gość Niedzielny – pierwsza odsłona nowego działu Cztery strony kobiety”. Specjalnie dla czytelniczek o: zdrowiu, domu, wychowaniu dzieci, a także sprawdzone porady i przepisy kulinarne.
- Mały PK - z Owieczką Magdą, która ułatwi dzieciom rozumienie i przeżywanie Mszy Świętej.
- Mały GN – bezpłatny dodatek – kalendarz na rok szkolny, z odliczeniem dni do kolejnych wakacji. Plakat z podpowiedzią, jak zawsze być pierwszym.
- Egzorcysta – o duchowości coachingu.
- nowy numer Jego Serca – z tematem o relacjach polsko – ukraińskich, a także o wszystkich działaniach duszpasterskich z wakacji naszej parafii. Dzisiaj redakcja o godz. 19.00.

11. Dzieci ze szkoły podstawowej odbierają obrazki z niedzieli w zakrystii.