Ogłoszenia parafialne
IX Niedziela „B” - 3 czerwca 2018 r

1. Dzisiaj:
- rozpoczynamy rekolekcje przed odpustem parafialnym, które trwać będą do środy; nauka ze Mszą św. o godz. 10.00 i 19.00; Na rekolekcje zapraszamy wszystkich parafian, niech one umocnią naszą wiarę i rozbudzą jeszcze bardziej miłość do Jezusa! We wtorek o 10.00 Msza św. dla chorych, niepełnosprawnych i starszych, a po niej agapa na salce,
- o 19.00 : w poniedziałek Msza św. z nauką i z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych;
- o 19.00 : we wtorek Msza św. z nauką i z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich;
- o 19.00 : w środę Msza św. z nauką i z aktem oddania swojego życia Panu Jezusowi z gotowością służby Kościołowi;
Codziennie pół godziny przed Mszą okazja do spowiedzi św., a także o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 18.00 Różaniec św. W czasie rekolekcji całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Rekolekcje poprowadzi ks. Krzysztof Różański – proboszcz z Konarzewa, postulator diecezjalny procesu beatyfikacyjnego dr. K. Hołogi. Szczegółowy program w gazecie „Jego Serce”, w gablotach i na stronie internetowej parafii. Przy wyjściu z kościoła można dostać zaproszenie, które można komuś podać, zapraszając na rekolekcje.

2. Dzisiaj ogólnopolska zbiórka na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

3. Dzisiaj o 19.00 spotkanie redakcji Jego Serce.

4. Zakończył się ostatni Biały Tydzień. Dzieci I komunijne w ramach troski o Kościół misyjny złożyły ofiarę: 4850 zł. Relacje i zdjęcia z I komunijnych Mszy św., wyjazdów dziękczynnych i rowerowych i z zakończenia Białego Tygodnia na stronie internetowej parafii. Pod chórem wyłożone są dalej karteczki z imionami dzieci I Komunijnymi, z prośbą o roczną modlitwę w ich intencji i ich rodzin.

5. Codziennie po Mszy św. wieczornej procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

6. W czwartek:
- całodniowa w ciszy adoracja Najświętszego Sakramentu,
- od 18.00 do 19.00 – spowiedź św.
- Po Mszy św. o godz. 19.00 z racji zakończenie oktawy Bożego Ciała, procesja do czterech ołtarzy wokół pl. Chopina.

7.W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – odpust parafialny, nie obowiązuje post,
- o godz. 12.00 Nabożeństwo z błogosławieństwem małych dzieci i matek w stanie błogosławionym i oczekujących potomstwa.
- o godz. 19.00 Uroczysta Msza św. odpustowa ku czci NSPJ, po Niej procesja wokół pl. Chopina. Po procesji zapraszamy wszystkich uczestników na agapę do ogrodu przy probostwie. Głównym celebransem będzie ks. prob. Andrzej Herkt – proboszcz św. o. Pio z Poznania.

8. Dzieci z klas IV (rok po I komunii św.) zapraszamy wraz z rodzicami na rajd rowerowy w niedzielę 24 czerwca o godz. 14.30.

9. Rozpoczynają się zapisy dzieci na przyszłoroczną I Komunię św. Deklaracje do odebrania w zakrystii. I spotkanie organizacyjne dla rodziców w niedzielę 24 czerwca na Mszy św. o 12.00.

10. W okresie wakacji nasza parafia organizuje wypoczynek dla dzieci w wieku szkolnym:
- w dniach od 9 do 13 lipca - półkolonie letnie,
- w dniach od 20 do 21 lipca- pielgrzymka do św. Józefa w Kaliszu i do sióstr Nazaretanek
w Ostrzeszowie. Dodatkowo w czasie wakacji dla dzieci będą organizowane jednodniowe wycieczki poza miasto (informacje będą podawane z tygodniowym wyprzedzeniem). Zapisy tylko osobiście u Księdza Proboszcza, można dzisiaj po Mszach św. – oddanie kart osobiście u ks. proboszcza w biurze parafialnym w poniedziałek i w piątek: ilość miejsc 50 dzieci!

11. Prasa katolicka:
- PK - o znaczeniu gestów wykonywanych podczas liturgii. I dodatek 5 minut z Panem Bogiem.
- GN – niekochana miłość, czyli o tajemnicy Serca Jezusa; kolejna odsłona cyklu Ojcowie Niepodległości…
- MGN - Oto plan na lata zostać mistrzem świata! O codziennych zwycięstwach, prawdziwym mistrzostwie i prawdziwym Mistrzu rozmawiamy z ojcem Leonem Knabitem, benedyktynem z Tyńca.
- MPK – o biskupie Jordanie i 1050-leciu biskupstwa poznańskiego.
- Egzorcysta – uzdrowienie pamięci i obraz Boga w uzdrowieniu wewnętrznym…
- nowy numer JEGO SERCE – obszerny fotoreportaż z I Komunii św. – ze wspólnymi zdjęciami wszystkich grup i kazaniami Eucharystycznymi, z odpustu w Sątopach, program rekolekcji i o 1050. leciu biskupstwa poznańskiego.

12. W ostatnim tygodniu zmarli: śp. Henryka Gałkiewicz – Kucz, śp. Maria Kaczmarek, śp. Urszula Pańczak. Wieczny odpoczynek…