Ogłoszenia parafialne
IV Niedziela Wielkiego Postu „B” - 11 III 2018 r.

1. Dziękuję wszystkim za pomoc przy wizytacji biskupiej!

2. Dzisiaj z racji II niedzieli miesiąca zbiórka remontowa. W Jego Sercu sprawozdanie roczne działań remontowo – administracyjnych parafii z roku 2017.

3. Trwają katechezy przedmałżeńskie w naszym kościele.

4. Dzisiaj o 17.00 Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

5. W tym tygodniu kolejne spotkania dla rodziców dzieci I Komunijnych (te przełożone): w poniedziałek, wtorek i czwartek o 19.00 w Domu Parafialnym. Proszę o przybycie tych rodziców, którzy jeszcze nie byli na spotkaniu w swoich grupach.

6. W poniedziałek o 19.00 krąg Biblijny.

7. W środę o 17.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

8. W czwartek:
- rozpoczynamy Mszą św. z okazji dnia patrona ZSZiL im. K. Hołogi o godz. 8.45 – nie ma więc Mszy św. o 8.00!

- następnie całodniowa do 2100 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, ze spowiedzią św.: od 17.00 – od 18.00 i od 20.00 do 21.00.

- swoje modlitewne spotkanie: spowiedź i Msza św. ma młodzież klas II gimnazjum.

9. W piątek Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o 16.00 – dzieci I Komunijne z 19 maja, dla dorosłych po Mszy św. wieczornej – uczestniczą rodzice dzieci I komunijnych z 26 maja I Komunii św. Po Drodze Krzyżowej spotkanie dla młodzieży – na salce.

10. Cały czas szukamy osoby, która chciałaby pracować, jako kościelny (zakrystianin) w naszej parafii. Warunki pracy do uzgodnienia.

11. Caritas organizuje zbiórkę żywności trwałej dla rodzin i osób potrzebujących – składamy do kosza pod amboną.

12. Prosimy zgłaszać chorych do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, których odwiedzimy w Wielki Piątek. Także można już się zapisywać na adorację nocną z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę [w zakrystii lub przez stronę parafialną]. Zgłaszamy gotowość czuwania przy Panu Jezusie 1 godzinę w nocy.

13. Prosimy o zapisy w zakrystii osób, które pragną włączyć się w liturgię Słowa Bożego (czytanie Słowa Bożego i modlitwy powszechnej) na Niedzielę Palmową i Triduum Paschalne.

14. Organizowany jest wyjazd na Misterium Męki Pańskiej na Cytadelę w sobotę 24 marca br. Zgłoszenia z wpłatą 15 zł. u ks. Bartka.

15. Pod chórem i przy wejściach do kościoła wyłożone zostały koperty na daninę diecezjalną. Dziękujemy za pierwsze ofiary.

16. Prasa Katolicka:

- PK – o 1050 rocznicy pierwszego biskupstwa na ziemiach polskich.
- GN – w ramach cyklu Wielki Post z o. Pio o posłuszeństwie i o kroku w stronę dojrzałej cywilizacji: o ograniczeniu handlu w niedzielę
- MGN – obrazek ze św. ojcem Pio oraz jego radami, jak dobrze się spowiadać.
- MPK – o tym jak w czasie Wielkiego Postu dbać o swojego ducha i ćwiczyć się w byciu dobrym.
- nowy numer Jego Serca – z tematem o dobrej zmianie wg Jezusa Chrystusa, ze sprawozdaniem rocznym z działań parafii, z planem na Wielki Post i z wkładką Sątopską i aktualnościami z życia parafii…
- Egzorcysta – o współczesnym bałwochwalstwie…

17. Jest możliwość kupienia dobrej książki na Wielki Post, po okazyjnej cenie (15 zł.): Tosca Lee – Judasz.

18. W ostatnim tygodniu zmarł nasz parafianin: śp. Franciszek Majchrzak. Wieczny odpoczynek…