Drukuj

W dniach 22-24 marca w naszej parafii odbywały się rekolekcje organizowane przez duszpasterstwo małżeństw pod hasłem „Miłość na warsztat”. Jak łatwo się domyślić swoją tematyką obejmowały relację łączące małżonków i trudności we wspólnym przeżywaniu codzienności.


Na początku w pierwszym dniu prowadzący rekolekcje ksiądz Przemysław Tyblewski, na co dzień pracujący w ASD w Poznaniu, wszedł w relację małżeńską podkreślając ogromne znaczenie stanu wewnętrznego męża i żony, który jak się okazało rzutuje na wszelkie działania podejmowane w codzienności. Aby zilustrować swój przekaz rekolekcjonista użył obrazu miłosiernego Samarytanina, lecz niekonwencjonalnego, gdzie autor – Jose Tapiro ukazał poszkodowanego, wbrew Łukaszowej Ewangelii, jako człowieka bez jakiegokolwiek zadrapania, co ukazuje niekiedy nas samych na pozór bez problemowych na zewnątrz, a poranionych od środka. Wspaniałym zakończeniem była adoracja Najświętszego Sakramentu przy wspaniałej muzycznej oprawie.
Drugiego dnia zmagań w „małżeńskim warsztacie” pojawiło się zaprzyjaźnione z księdzem Przemkiem małżeństwo. Przekazali wspaniałe świadectwo o trudach małżeńskiego pielgrzymowania mając ośmioro dzieci. Podzielili się trudnymi doświadczeniami życiowymi i jednoznacznie podkreślili niezbędną obecność Jezusa Chrystusa na co dzień w życiu każdego małżeństwa.
Ostatniego dnia rekolekcji spotkaliśmy się o poranku na salkach parafialnych, gdzie odbyła się konferencja prowadzona przez siostrę Urszulankę, która przybliżyła trudną, ale zarazem ciekawą tematykę rodzajów ludzkich serc, podkreślając przy tym jak ważne jest uporanie się ze swoją przeszłością, aby przekazać dobre wychowanie naszym dzieciom. Po tym nastąpiła przerwa na małe co nieco, po której odbyła się uroczysta msza święta kończąca tegoroczne rekolekcje.
Na zakończenie odbyła się uroczysta msza święta, której przewodniczył ksiądz Przemysław. W tym niezwykle owocnym czasie wzięło udział codziennie około 40 małżeństw pragnących wzrastać wspólnie w wierze. Miejmy nadzieję, że to nie ostatnia odsłona „Miłości na warsztat”!

Kategoria: Duszpasterstwo Młodych Małżeństw
Odsłony: 269