,,Z inicjatywy Akcji Katolickiej parafii NSPJ w Nowym Tomyślu, miejsce pamięci o Patronie Szpitala Powiatowego, nabrało należytego szacunku. Postawiono przed obrazem dr K. Hołogi, na jego osobistym biurku kwiaty i umieszczono stosowną tabliczkę o treści:

,,Przy tym biurku pracował Sługa Boży dr Kazimierz Hołoga, Patron i dyrektor tego szpitala w latach 1951-1958, wybitny lekarz chirurg i doskonały diagnosta, który z wiary w Boga czerpał inspiracje do pełnienia posługi wobec cierpiacych ludzi. Biurko to jest jedną z nielicznych pamiątek i relikwią po naszym Patronie. Prosimy o szacunek należny temu miejscu pamięci".
Mimo bowiem tzw. ograniczników, czekający na przyjęcie do szpitala chorzy oraz ich rodziny, traktowali biurko jako stolik po postawienia napojów i innych przedmiotów, nierzadko też na nim siadali. Akcja Katolicka, która objęła patronat nad tym miejscem, oraz pracownicy szpitala proszą o należny szacunek temu miejscu. Zamiast bezczynnie czekać, można wziąć do ręki obrazek Sługi Bożego dr Kazimierza Hołogi i pomodlić się o jego rychłą beatyfikację a także zdrowie dla naszych chorych."