Pod takim hasłem odbyło się spotkanie Akcji Katolickiej z parafialnych oddziałów z Buku, Opalenicy, Lwówka i obojga nowotomyskich parafii. Rozpoczęliśmy Mszą św., podczas której, ks. Tomasz Sobolewski, proboszcz miejsca, w trakcie kazania zwrócił uwagę na możliwość czynienia cudów wszędzie tam, gdzie jesteśmy.

Odnosząc się do Akcji Katolickiej mówił o wykorzystaniu Bożej Mądrości do podejmowania działań. Po Eucharystii odmówiliśmy nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, powierzajac Jej nasze stowarzyszenie. Na zakończenie modlitewnej części uczciliśmy obecne podczas spotkania relikwie bł. Edmunda Bojanowskiego- Patrona Akcji Katolickiej Archidiecezji Poznańskiej.

Spotkanie w salkach parafialnych rozpoczęła od powitania gości Małgorzata Uramowska, prezes goszczącego POAK-u.Wśród członków przybyłych na spotkanie w sposób szczególny powitano ks.dziekana Grzegorza Gałkowskiego, członków Zarzadu DIAK : Emilię Rogalińską, Marię Gliszczyńską, Jolantę Horowską -sekretarza DIAK i Eugeniusza Ludwiczaka- wiceprezesa Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej. Po modlitwie łamano się chlebem złożonym na ołtarzu.Trwając w roku jubileuszowym 100-lecia Powstania Wielkopolkiego i odzyskania przez Polskę niepodległości, wysłuchaliśmy wykładu gościa honorowego zjazdu, historyka, laureata nagrody ,,Świadek Historii" dr Zdzisława Kościańskiego pt:,,Rola Kościoła Katolickiego w Powstaniu Wielkopolskim". W części formacyjnej Jolanta Horowska podjęła temat czynnego udziału w Eucharystii, czyli jak dobrze wypełnić poługę lektora, kantora, prowadzącego śpiewy, przygotowującego modlitwę powszechną lub uczestniczącego w procesji z darami. Następnie rozmawialiśmy na temat jak zachęcić nowe osoby do wstąpienia w nasze szeregi i oglądnęliśmy prezentację multimedialną :,,Działania DIAK Poznań w 2018 roku". Na zakończenie goście zostali obdarowani obrazkami z modlitwą o rychłą beatyfikację Sł. Bożego dr Kazimierza Hołogi, patrona nowotomyskiego szpitala, z którego to pomocy korzystają na codzień wszyscy przybyli na spotkanie członkowie AK.Odmówiliśmy modlitwę do naszego patrona bł. Edmunda, a wszystkich zebranych pobłogosławił ks. proboszcz Tomasz Sobolewski.Nasze miłe spotkanie przy kawie, pysznym cieście i zupie dobiegło końca. Wróciliśmy do domu z myślą naszego patrona:,,To, co robimy,robimy dla Boga, a wobec takiego celu bardzo maluczkimi przedstawiają się przeszkody, choćby najdotkliwsze"