,, Cześć i chwała bohaterom"- pod takim tytułem, w niedzielę, 16 czerwca, odbył się rajd patriotyczny szlakiem Powstania Wielkopolskiego zorganizowany przez Akcję Katolicką.

,,W niedzielę Miłosierdzia Bożego, z rąk abp Mieczysława Mokrzyckiego, metropolity lwowskiego, Akcja Katolicka otrzymała relikwie pierwszego stopnia św. Jana Pawła II, Patrona AK w Polsce.

Zakończyła się akcja Opatrunek na ratunek Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio. Zebrano: Bandaże dziane i elastyczne 324 szt., krompresy jałowe i żelowe 223 op., gaziki 50 op., plastry z gazą i na rolce 100 op., rękawice jednorazowe 24 kartony, gaza 49 op., wata 9 szt. oraz inne.

,,Z inicjatywy Akcji Katolickiej parafii NSPJ w Nowym Tomyślu, miejsce pamięci o Patronie Szpitala Powiatowego, nabrało należytego szacunku. Postawiono przed obrazem dr K. Hołogi, na jego osobistym biurku kwiaty i umieszczono stosowną tabliczkę o treści:

Pod takim hasłem odbyło się spotkanie Akcji Katolickiej z parafialnych oddziałów z Buku, Opalenicy, Lwówka i obojga nowotomyskich parafii. Rozpoczęliśmy Mszą św., podczas której, ks. Tomasz Sobolewski, proboszcz miejsca, w trakcie kazania zwrócił uwagę na możliwość czynienia cudów wszędzie tam, gdzie jesteśmy.