,,W MOCY BOŻEGO DUCHA" to hasło nowego roku duszpasterskiego i zarazem temat przewodni Ogólnopolskiego Forum , które po raz dziesiąty odbyło się w Poznaniu pod przewodnictwem JE Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego, Przewodniczącego KEP., a które przygotował Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej w Poznaniu.

,,Módl się i pracuj czyli od św.Józefa w Kaliszu do św.Benedykta w Lubiniu" - Dnia 1 września, grupa 48 pielgrzymów wyruszyła na trasę do Kalisza, by uczcić specjalnie ogłoszony Rok Świętego Józefa.

,,Od Jezusa do Maryi czyli pielgrzymka rowerowa im.dr Kazimierza Hołogi do Matki Bożej Bukowskiej Literackiej"

W niedzielny poranek, gdy słońce dopiero wstawało, pod Lipą , nieopodal naszego kościoła zgromadziła się grupa entuzjastów jednośladów, by uczestniczyć w pierwszej tego typu pielgrzymce zorganizowanej przez Akcję Katolicką.

W dniu 3 marca 2018 Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej zorganizował Wielkopostny Dzień Skupienia, który rozpoczął się Mszą Św. w kościele św. Małgorzaty na poznańskiej Śródce.Uczestniczyliśmy w konferencji, którą wygłosił ks. Roman Dworacki - Asystent DIAK , a następnie w Drodze Krzyżowej przygotowanej wg rozważań Anny Lipczyńskiej ,,Jezu, spójrz na mnie z miłością", która obrazowała sceny współczesnego życia.Tuż potem udaliśmy się przez most pierwszego poznańskiego biskupa Jordana do katedry, by wspólnie z Ks.bp Damianem Brylem odmówić Modlitwę Jubileuszową i uzyskać odpust w roku obchodów 1050 lecia pierwszego biskupstwa w Polsce. Pobyt w katedrze stał się także okazją do jej zwiedzenia oraz obejrzenia podziemi. Cieszymy się, że w tej wielkopostnej chwili zadumy nad męką i miłosierdziem naszego Pana Jezusa Chrystusa, uczestniczyły nowe osoby chcące służyć Kościołowi we wspólnocie Akcji Katolickiej.


Dnia 25 stycznia 2018 r, w Sanktuarium MB Bukowskiej Literackiej w Buku odbyło się spotkanie kolędowo -formacyjne II Rejonu Akcji Katolickiej. Uczestniczyły w nim oddziały z Opalenicy, Lwówka, Nowego Tomyśla i Buku