Kościół na kartce pocztowej 1904 r.
Kościół od strony południowo-zachodniej
Wnętrze kościoła na starej fotografii
Wnętrze kościoła obecnie - widok z chóru
Nowe organy

III Koncert <> Piątek <> 30 czerwiec <> godz.18.45

Gwiazdy wokalne z Bułgarii:Dilian Koushev - baryton & Jouri Nikolov - tenor,Tomasz Glanc - organy & piano.

Program koncertu: 1. Cesar Franck - Panis Angelicus (Tenor, Baritone & Orgel); 2. Franz Schubert - Ave Maria (Tenor & Orgel); 3. Giuseppe Verdi - Gefangenen Chor (Tenor, Baritone & Orgel); 4. Giuseppe Verdi - La Traviata (Baritone & Piano); 5. Ernesto De Curtis - Torna a Surriento (Tenor & Piano); 7. Leonard Cohen - Hallelujah (Baritone & Piano); 8. Tomasz Glanc - Chopinesqe (Piano); 9. Francesco Sartori - Time to say goodbye (Tenor & Piano) 10. Brendan Graham - You raise me up (Baritone & Piano) 11. Teodoro Cottrau - Santa Lucia (Tenor, Baritone & Piano).

 

Artyści III koncertu:

Baryton Dilian Kushev, urodzony w 1974 roku, jest profesjonalnym muzykiem, wokalistą i producentem. W ubiegłym roku wygrał międzynarodowy konkurs muzyczny w Royal College of Music i srebrny medal VII Światowego Festiwalu Piesni Rosyjskich.

Kushev został odkryty w czasie studiów wokalnych w Narodowej Akademii Muzycznej w Sofii i otrzymał oferty w Bułgarii, Włoszech, Francji, Danii, Szwajcarii i Niemczech. W 1996 roku otrzymal wyróżnienie jako najlepszy śpiewak mlodego pokolenia w Bułgarii.

Wykonał ponad 3000 koncertów w Europie Zachodniej i Wschodniej. Jego znakiem rozpoznawczym jest wszechstronny glos barytonowy, wykonywujacy zarówno utwory z klasyki operowej jak i popowo-gospelowej, a barwa glosu może być tak głęboka jak bas czy jasna jak tenor.
____________________________________________________________________

Tenor Jurii Nikolov, urodzony w 1968 roku, rozpoczął swoją karierę w 1994 roku jako solistka w Operze w Warnie, nastepnie w latach 1999-2002 wyjechal na trase koncertowa po Niemczech, Austrii, Norwegii i Wielkiej Brytanii. W roku 2003 zaangażowany zostal jako solista w Operze Narodowej w Sofii i w 2004 w Operze w Błagojewgrad. Od 2004 roku koncertuje nieprzerwanie w calej Europie i Stanach Zjednoczonych.

____________________________________________________________________

Dr.TOMASZ GLANC jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie organów oraz dyrygentury. Od wielu lat koncertuje w Europie, Azji i Ameryce, nie tylko jako organista, lecz również jako pianista i kompozytor oraz prowadzi mistrzowskie warsztaty improwizacji. Wykonal ponad 2000 koncertów i dokonał wielu nagrań radiowych, telewizyjnych oraz 7 płyt DVD i 48 płyt CD. Jest finalistą międzynarodowego konkursu organowego w niemieckim Hanowerze "Jazz & church organ".
Na jego koncie kompozytorskim znajduje się 860 tytułów zawartych w 71 zeszytach nutowych na ponad 6000 stronach partytury, w tym: utwory wielkie formy wokalne i orkiestrowe jak oratoria, Musicale i msze; transkrypcje organowe, kompozycje na organy, fortepian, flet, skrzypce, wiolonczelę, saksofon, klarnet, obój, chór i glosy solowe. Napisał muzykę do czterech dziecięcych musicali oraz antywojenny musical "Good morning Bagdad" przeciwko wojnie w Iraku.
Tomasz Glanc jest dyrektorem szkoły muzycznej, kantorem, organistą, kierownikiem artystycznym czterech Festiwali Muzycznych oraz przewodniczącym jury dwóch Konkursów Muzycznych w Niemczech i Polsce.
W maju 2009 został laureatem najwyższej nagrody Kongresu Polonii Niemieckiej "Polonicus" w kategorii kultury, a w lipcu 2009 w plebiscycie Gazety Olsztyńskiej wybrany został do grona najważniejszych osobowości Warmii i Mazur. Jest doktorem sztuk muzycznych, w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka.