Kościół na kartce pocztowej 1904 r.
Kościół od strony południowo-zachodniej
Wnętrze kościoła na starej fotografii
Wnętrze kościoła obecnie - widok z chóru
Nowe organy

Już 13 września 2017 r. w rocznicę kolejnych objawień Matki Bożej w Fatimie, spotkamy się na procesji Maryjnej i Mszy św. w Przyłęku. Przygotowania trwają i już dzisiaj trzeba sobie zarezerwować ten czas, aby po raz kolejny uczcić Matkę Bożą i wsłuchać się w Jej objawienia. Po Starym Tomyślu i Glinnie będzie to kolejne tegoroczne wydarzenie na wioskach - w naszej parafii. Chodzi o to, aby mieszkańcy naszych wiosek poczuli więź z parafią, Kościołem i stworzyli prawdziwą wspólnotę modlitwy i braterstwa. 

Program wakacyjny (lipiec i sierpień)

niedziele i uroczystości: Msze św. o 7.00, 9.00, 10.30 i 19.00.

Biuro czynne w poniedziałki, środy od 16.00 do 17.00, w piątki od 9.00 do 11.00.

W czwartek 13 lipca 2017 r. o godz. 18.30 w Glinnie  (przy skrzyżowaniu ulic: Komunalna a Ślósarskiego) rozpocznie się procesja Fatimska a następnie Msza św. (przy Sali Wiejskiej) w 100 rocznicę Objawień Maryjnych.Po Mszy św. spotkanie przy kawie i placku… 

Spotykamy się 3 września 2017 r. o godz. 12.00 na Mszy św. Zapiszemy się wtedy na osobiste spotkanie z księdzem proboszczem (rodzice z dzieckiem I Komunijnym). Na tę Mszę św. przynosimy: Metrykę Chrztu, jeśli dziecko było chrzczone w innej parafii i zgodę ks. proboszcza, jeśli mieszkamy poza naszą parafią. Pamiętamy we wakacje: o niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie. We wrześniu otrzymamy całoroczny program przygotowania do I Komunii św. Terminy I Komunii św. w roku szkolno – katechetycznym 2017 – 2018:

III Koncert <> Piątek <> 30 czerwiec <> godz.18.45

Gwiazdy wokalne z Bułgarii:Dilian Koushev - baryton & Jouri Nikolov - tenor,Tomasz Glanc - organy & piano.

Program koncertu: 1. Cesar Franck - Panis Angelicus (Tenor, Baritone & Orgel); 2. Franz Schubert - Ave Maria (Tenor & Orgel); 3. Giuseppe Verdi - Gefangenen Chor (Tenor, Baritone & Orgel); 4. Giuseppe Verdi - La Traviata (Baritone & Piano); 5. Ernesto De Curtis - Torna a Surriento (Tenor & Piano); 7. Leonard Cohen - Hallelujah (Baritone & Piano); 8. Tomasz Glanc - Chopinesqe (Piano); 9. Francesco Sartori - Time to say goodbye (Tenor & Piano) 10. Brendan Graham - You raise me up (Baritone & Piano) 11. Teodoro Cottrau - Santa Lucia (Tenor, Baritone & Piano).