Kościół na kartce pocztowej 1904 r.
Kościół od strony południowo-zachodniej
Wnętrze kościoła na starej fotografii
Wnętrze kościoła obecnie - widok z chóru
Nowe organy

W poniedziałek 11.02.2019 r. obchodziliśmy w naszej parafii ŚDCh. To już 27 takie wydarzenie w życiu Kościoła, rozpoczęte przez św. Jana Pawła II! O godzinie 10.00 rozpoczęła się Msza św. z udzieleniem sakramentu chorych.

Ok. 150 chorych, starszych i potrzebujących duchowego wsparcia w swoim życiu przyjęło ten sakrament Bożej mocy i miłości. Po Mszy św. wszyscy zostali zaproszeni do Domu Parafialnego na Agapę (z kawą i pysznym ciastem), przygotowaną przez Caritas i AK.  

Kazanie ks. proboszcza:

1.W sobotę będąc z sakramentalną posługą u chorych nasłuchałem się wielu ciekawych rzeczy. Nie raz to są ciekawe anegdoty, które później służą w spotkaniach towarzyskich. W jednym z domów, chory mówi mi: Proszę księdza, dzisiaj wszystko mnie boli! A potem jeszcze: Jestem już coraz słabszy, nieługo już pożyję...
   Jeżeli dzisiaj jesteś tutaj u Chrystusa, w kościele, bo wszystko cię boli, to dobrze trafiłeś! Jeżeli dzisiaj jesteś tutaj u Chrystusa, w kościele, bo cokolwiek cię boli, to dobrze trafiłeś. Jesteś we właściwym miejscu i we właściwym czasie.
   Światowy Dzień Chorego jest obchodzony w Kościele od 1993 roku. Pierwszy uroczyście obchodzony był w Lourdes - w miejscu objawień Matki Bożej w 1858 roku. Ten dzisiaj uroczyście obchodzony jest w Kalkucie - w miejscu pięknej posługi, pełnej miłości i bezinteresowności św. Matki Teresy. 
2.Przenieśmy się do czasów Jezusa, wejdźmy na ziemię Genezaret razem z Apostołami i tłumem wciąż podążającym za Nauczycielem z Galilei. Skoro wysiedli z łodzi, zaraz Go rozpoznano, zaczęto znosić na noszach chorych tam, gdzie jak słyszeli przebywa. Kładli chorych na otwartych miejscach i prosili Go, żeby ci choć frędzli u Jego płaszcza mogli dotknąć. A wszyscy, któzy się Go dotknęli - odzyskiwali zdrowie! ( Mk 6, 53-56) Ziemia Genezaret stała się miejscem błogosławionym, miejscem uzdrowienia, miejscem manifestacji wiary! Wystarczyło tylko: przynieść chorych, dotknąć frędzli u Jego płaszcza, aby stał się CUD! 
3.Bracia i siostry! My dzisiaj przyszliśmy do Jezusa, do tego samego Jezusa i też chcemy się dotknąć, już nie tylko frędzli u Jego płaszcza, ale Jego Eucharystii i sakramentu chorych. Dzisiaj przyjmując z wiarą te dwa sakramenty, uczestniczysz w kolejnych cudach, które dokonuje Jezus. Potrzeba tylko twojej wiary!
Czy więc przychodzisz dzisiaj z wiarą do Jezusa? Czy więc prosisz Go dzisiaj z wiarą, aby cię uzdrowił? Czy pragniesz przyjąć Go do swego serca, jako jedynego Pana  i jedynego Zbawiciela? 
4.I jeszcze jedna myśl, św. Matki Teresy z Kalkuty: Największą chorobą naszych czasów nie jest trąd czy gruźlica, lecz raczej doświadczenie tego, że się jest nie chcianym, porzuconym, zdradzonym przez wszystkich. Największym złem jest brak miłości i miłosierdzia, okrutna obojętność wobec bliźniego, który wyrzucony został przez margines życia w skutek wyzysku, nędzy, choroby.
   Może tak być, że Chrystus ma inne rozwiązanie, niż pełne uzdrowienie twojego ciała, twojej choroby. Może tak być, że pozostaniesz nadal samotny. Ale po tym kolejnym spotkaniu z Nim, będziesz mógł na nowo dzielić się doświadczeniem Jego miłości! Tu po raz kolejny zwycięża Jego miłość! Miłość, która otwiera Bramy nieba! Dzisiaj w ten Światowy Dzień Chorego, przeżywany w Nowym Tomyślu, chcemy zobaczyć oczyma wiary: otwarte dla nas wszystkich Niebo! I płynące z tego miejsca zaproszenie. Zaproszenie, do życia w Królestwie Niebieskim. I to pragnienie niech będzie w nas cały czas do końca obecne! Nawet wtedy, gdy wszystko nas boli!