Kościół na kartce pocztowej 1904 r.
Kościół od strony południowo-zachodniej
Wnętrze kościoła na starej fotografii
Wnętrze kościoła obecnie - widok z chóru
Nowe organy

W niedzielę 21 maja o godz. 12.00 odbyła się III tura I Komunii św. w naszej parafii. 52 dzieci przyjęło po raz pierwszy do swego serca Pana Jezusa w komunii św. Uroczystość rozpoczęła się błogosławieństwem rodziców przed kościołem. Następnie dzieci, rodzice i zaproszeni goście weszli do świątyni śpiewając pieśń: Oto jest dzień.

W czasie Mszy św. rodzice przeczytali Słowo Boże z liturgii niedzielnej, dzieci śpiewały psalm, przeczytały modlitwę powszechną, a na zakończenie wyraziły podziękowania Panu Bogu i wszystkim, którzy pomogli im w przeżyciu tej uroczystości. Mszy św. przewodniczył i wygłosił kazanie ks. proboszcz Tomasz Sobolewski. Po Mszy św. dzieci otrzymały pobłogosławione chlebki, na stół komunijny, do podzielenia się ze swoimi gośćmi. Dzieci wraz z rodzicami zostały zaproszone na Biały Tydzień, jako dziękczynienie za cud Eucharystii.

Program Białego Tygodnia:

Poniedziałek – dzień wdzięczności za rodziców /z rodzicami/ i wspólne zdjęcia.
Wtorek – wyjazd dziękczynny do Sanktuarium w Gostyniu /z rodzicami i dziadkami/.
Środa - dzień wdzięczności za rodziców chrzestnych /z rodzicami chrzestnymi/
Czwartek - dzień wdzięczności za Kościół Powszechny /z rodzeństwem i wychowawcami/ - złożono ofiarę 1230 zł. na misje!
Piątek - dzień wdzięczności za dziadków /z dziadkami/ - rozdanie pamiątek I Komunijnych.
Sobota – Rajd rowerowy do Glinna - do Państwa Maćkowiaków - zabawy integracyjne, mecz piłki nożnej, wspólne zdjęcia...

Refleksje o Eucharystii z kazania I Komunijnego:

1. Dzisiaj Pan Jezus mówi: Nie zostawię was sierotami.
Sierota – nie ma rodziców, albo jednego z nich. Często trafia do Domu Dziecka. Mówi się o sieroctwie duchowym, gdy brakuje obecności i miłości. Pan Jezus nie opuścił swoich uczniów: zesłał im Ducha Świętego (trzecią Osobę Trójcy Świętej) i pozostał na zawsze w Eucharystii. Uczniowie mogli dalej liczyć na Pana Jezusa! Byli Jego przyjaciółmi i Jego reprezentantami w świecie. Mieli głosić całemu światu i wszystkim ludziom: że jest KTOŚ, kto ich kocha (i to bezgranicznie). To On – Jezus, oddał za nich Swoje życie i czyni ich Swoimi przyjaciółmi.
2.Kochane dzieci! Nikt z nas nie jest tutaj sierotą, ponieważ ma Chrystusa, ma Kościół, ma Eucharystię, ma Komunię św.: Ciało i Krew Pana Jezusa.
I trzeba powiedzieć wyraźnie, że kto przyjmuje Ciało i Krew Pana Jezusa, ten doświadcza Jego miłości i nigdy nie będzie sam, nigdy nie będzie się czuł samotnie. Kto przyjmuje regularnie Pana Jezusa w Komunii św., ten ma MOC do dzielenia się wiarą, do bycia świadkiem wiary, do głoszenia Ewangelii.
3. Drodzy bracia i siostry! Możemy sobie tylko pomyśleć i zadać pytanie, co byłoby, gdyby wszyscy uczniowie Pana Jezusa regularnie nawracali się i regularnie przyjmowali Komunię św.? Świat byłby na pewno zupełnie inny. Czy niewierzący – też nie chcieliby być uczniami Pana Jezusa? Czy też nie chcieliby przyjmować Komunii św.? W ten dzień I Komunii św. trzeba nam na nowo odkryć słowa Pana Jezusa: Nie zostawię was sierotami. Będę z wami aż do skończenia świata! Będę z wami w Eucharystii. Będę z wami w Komunii św. Tylko nie zostawiajcie Mnie samego w Tabernakulum! Tylko nie zostawajcie w ławkach, gdy rozdawana jest Komunia św. Tylko nie mówcie, że to jest koniec dalszej współpracy i przyjaźni.
4. Nasi przyjaciele z Fatimy: Łucja, Franciszek i Hiacynta, o których ostatnio wiele mówiliśmy, po objawieniach Matki Bożej, swoje modlitwy ofiarowywali za grzeszników. Odmawiali różaniec o nawrócenie grzeszników i jako zadośćuczynienie za ich grzechy.
Kochane dzieci! Chciejcie też ofiarowywać Komunię św. w intencji nawrócenia grzeszników. Chociażby raz w miesiącu – w jedną niedzielę i w I piątek miesiąca. Chciejcie powalczyć o wieczność dla grzeszników, aby nie poszli do piekła i nie byli wiecznymi sierotami, żyjąc bez Boga, ale poszli do nieba i żyli na wieki z Bogiem i Jego wszystkimi przyjaciółmi. Amen.