Półkolonie Zima 2019
Opłatek Grup Duszpasterskich
Serce pod Choinkę
Orszak trzech Króli
joomla blog

Ewangelia na dziś

19 luty 2019

  • Wtorek 2019-02-19, 6. tydz. zwykły
    Mk 8,14-21
    Uczniowie Jezusa zapomnieli wziąć chlebów i tylko jeden chleb mieli ze sobą w łodzi. Wtedy Jezus im przykazał: „Uważajcie, strzeżcie się kwasu faryzeuszów i kwasu Heroda”. Oni zaczęli rozprawiać między sobą o tym, że nie mają chleba. Jezus zauważył to i rzekł im: „Czemu rozprawiacie o tym, że nie macie chleba? Jeszcze nie pojmujecie i nie rozumiecie, tak otępiały macie umysł? Macie oczy, a nie widzicie: macie uszy, a nie słyszycie? Nie pamiętacie, ile zebraliście koszów pełnych ułomków, kiedy połamałem pięć chlebów dla pięciu tysięcy?” Odpowiedzieli Mu: „Dwanaście”. „A kiedy połamałem siedem chlebów dla czterech tysięcy, ile zebraliście koszów pełnych ułomków?” Odpowiedzieli: „Siedem”. I rzekł im: „Jeszcze nie rozumiecie?”

W niedzielę 9 lutego 2019 r. rozprowadzany był po raz pierwszy w tym roku, nowy numer czasopisma Jego Serce. Temat numeru brzmi: Obrona wiary. Ale to co najbardziej zaciekawi parafian, to wywiady z ks. Bartkiem i ks. Sebastianem. Jednego na końcu stycznia żegnaliśmy, drugiego na początku lutego witaliśmy. Oprócz tego jest obszerna relacja z działań duszpasterskich w parafii w miesiącu styczniu. (czytaj dalej...)

Nowy grudniowy numer Jego Serca poświęcony jest 100. leciu Powstania Wielkopolskiego. W nim przeczytamy m. in.:

Nowy listopadowy numer Jego Serca poświęcony jest 100. leciu odzyskania przez Polskę niepodległości. W nim przeczytamy m. in.:

8 numer Jego Serca jest o Synodzie Młodych 2018. W numerze znajdują się następujące artykuły:

Czerwcowy numer Jego Serca 2018 zawiera: 1050. lecie biskupstwa poznańskiego.

7 numer Jego Serca jest o relacjach polsko - ukraińskich (Bratem jesteś moim). W numerze znajdują się następujące artykuły:

Numer Jego Serca na okres wakacyjny podejmuje temat: 50. lat od wydania encykliki pp. Pawła VI Humanae Vitae. W numerze znajdują się następujące artykuły:

Nowy numer JS poświęcony jest adhortacji apostolskiej pp. Franciszka: Gaudete et Exsultate.