joomla blog

Ewangelia na dziś

23 lipiec 2019

  • Wtorek 2019-07-23, Święto Św. Brygidy, Zakonnicy
    J 15,1-8
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który uprawia. Każdą latorośl, która we Mnie nie przynosi owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Trwajcie we Mnie, a Ja będę trwał w was. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie, jeżeli nie trwa w winnym krzewie, tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie. Ja jestem krzewem winnym, wy latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto we Mnie nie trwa, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. I zbiera się ją, i wrzuca do ognia, i płonie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni.
    Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami”.

W niedzielę 9 czerwca 2019 r. ukazał się nowy numer Jego Serce. Jest poświęcony tematyce: Najdroższej Krwi Chrystusa. W numerze znajduje się obszerny fotoreortaż

Na miesiąc maj otrzymaliśmy do rąk nowy numer Jego Serca, poświęcony tematyce Maryjnej: Nabożeństwom Maryjnym i Nawiezeniu Obrazu Jasnogórskiego. Oprócz tego w numarze znalazł się obszerny fotoreportaż z Triduum Paschalnego.

Do naszych rąk trafia kolejny numer Jego Serca. W numerze znajdziemy Słowo Proboszcza i następujące artykuły:

Od niedzieli 10 marca br. rozprowadzany jest kolejny numer (drugi w roku 2019) Jego Serca. Tym razem tematem numeru jest: Każde życie jest święte!

W niedzielę 9 lutego 2019 r. rozprowadzany był po raz pierwszy w tym roku, nowy numer czasopisma Jego Serce. Temat numeru brzmi: Obrona wiary. Ale to co najbardziej zaciekawi parafian, to wywiady z ks. Bartkiem i ks. Sebastianem. Jednego na końcu stycznia żegnaliśmy, drugiego na początku lutego witaliśmy. Oprócz tego jest obszerna relacja z działań duszpasterskich w parafii w miesiącu styczniu. (czytaj dalej...)

Nowy grudniowy numer Jego Serca poświęcony jest 100. leciu Powstania Wielkopolskiego. W nim przeczytamy m. in.:

Nowy listopadowy numer Jego Serca poświęcony jest 100. leciu odzyskania przez Polskę niepodległości. W nim przeczytamy m. in.:

8 numer Jego Serca jest o Synodzie Młodych 2018. W numerze znajdują się następujące artykuły:

Czerwcowy numer Jego Serca 2018 zawiera: 1050. lecie biskupstwa poznańskiego.