joomla blog

Ewangelia na dziś

20 lipiec 2019

  • Sobota 2019-07-20, 15. tydz. zwykły
    Mt 12,14-21
    Faryzeusze wyszli i odbyli naradę przeciw Jezusowi, w jaki sposób Go zgładzić. Gdy Jezus dowiedział się o tym, oddalił się stamtąd. A wielu poszło za Nim i uzdrowił ich wszystkich. Lecz im surowo zabronił, żeby Go nie ujawniali. Tak miało się spełnić słowo proroka Izajasza: „Oto mój Sługa, którego wybrałem, umiłowany mój, w którym moje serce ma upodobanie. Położę ducha mojego na Nim, a On zapowie prawo narodom. Nie będzie się spierał ani krzyczał, i nikt nie usłyszy na ulicach Jego głosu. Trzciny zgniecionej nie złamie ani knota tlejącego nie dogasi, aż zwycięsko sąd przeprowadzi. W Jego imieniu narody nadzieję pokładać będą”.

W piatek 28 czerwca 2019 r. w Uroczystość NSPJ obchodziliśmy święto naszej parafii - odpust. O 12.00 odbyło się tradycyjne Nabożeństwo błogosławieństwa: dzieci, matek w stanie błogosławionym i kobiet oczekujących potomstwa.

O 19.00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył ks. kanonik Roman Kubicki - proboszcz św. Jana Bosko w Luboniu. Główny celebrans przez ponad 20 lat był proboszczem parafii NSPJ w Poznaniu (na Jeżycach) i przez 6 lat (1997 - 2003) proboszczem naszego proboszcza ks. Tomasza Sobolewskiego. W czasie kazania ks. Roman mówił o krwawiącym Sercu Boga i krwawiącym sercu człowieka. Również wspomniał o modlitwie w tym o świętość kapłanów. Po Mszy św. odbyła się tradycyjna procesja Eucharystyczna wokół Placu Chopina. A po Niej wszyscy uczestnicy Mszy św. zostali zaproszeni na grochówkę z kotła i placki gospodyń miejskich i wiejskich. Wydano ok 300 porcji grochówki, a placków na szczęście starczyło (chociaż niektórym udało się dostać w tytkę, na sobotnią domową kawę).