joomla blog

Ewangelia na dziś

20 lipiec 2019

  • Sobota 2019-07-20, 15. tydz. zwykły
    Mt 12,14-21
    Faryzeusze wyszli i odbyli naradę przeciw Jezusowi, w jaki sposób Go zgładzić. Gdy Jezus dowiedział się o tym, oddalił się stamtąd. A wielu poszło za Nim i uzdrowił ich wszystkich. Lecz im surowo zabronił, żeby Go nie ujawniali. Tak miało się spełnić słowo proroka Izajasza: „Oto mój Sługa, którego wybrałem, umiłowany mój, w którym moje serce ma upodobanie. Położę ducha mojego na Nim, a On zapowie prawo narodom. Nie będzie się spierał ani krzyczał, i nikt nie usłyszy na ulicach Jego głosu. Trzciny zgniecionej nie złamie ani knota tlejącego nie dogasi, aż zwycięsko sąd przeprowadzi. W Jego imieniu narody nadzieję pokładać będą”.

W czwartek 20 czerwca 2019 r. w święto Bożego Ciała i Njadroższej Krwi Chrystusa odbyła się tradycyjna procesja Eucharystyczna ulicami naszego miasta do IV ołtarzy.

Tym razem od kościoła NMP Nieustającej Pomocy na Plac Niepodległości, ulicami: św. Jana Pawła II i Tysiąclecia. Tematyka rozważań objęła hasło roku duszpasterskiego (W mocy Ducha Świętego), 40. lecia I pielgrzymki do Ojczyzny pp. Jana Pawła II (Musicie byc mocni wiarą, Musicie być wierni) i trwania w przygotowaniu na Nawiedzenie Matki Bożej w kopii Ikony Jasnogórskiej (Przygotowujemy się na Ingres Maryi). Przepiękne rozważania przygotował ks. Marek Krysmann - wikariusz parafii NMP Nieustającej Pomocy. Mszy św. na Placu Niepodległości przewodniczył nasz proboszcz ks. Tomasz Sobolewski, a kazanie wygłosił ks. wikariusz Sebastian Kaźmierczak. Uroczystości rozpoczęły oktawę Bożego Ciała, a w niej rekolekcje parafialne przed odpustem ku czci NSPJ.