joomla blog

Ewangelia na dziś

27 maj 2019

  • Poniedziałek 2019-05-27, 6. tydz. wielkanocny
    J 15,26-16,4a
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Gdy przyjdzie Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On będzie świadczył o Mnie. Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku. To wam powiedziałem, abyście się nie załamali w wierze. Wyłączą was z synagogi. Owszem, nadchodzi godzina, w której każdy, kto was zabije, będzie sądził, że oddaje cześć Bogu. Będą tak czynić, bo nie poznali ani Ojca, ani Mnie. Ale powiedziałem wam o tych rzeczach, abyście gdy nadejdzie ich godzina, pamiętali o nich, że Ja wam to powiedziałem”.

W tym roku nasze Szkolne Trójkowe Rekolekcje  odbyły się w dniach 6 - 8 maja pod hasłem „W mocy Ducha Świętego - Chrystusa ukrzyżowanego". Nauki w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa głosił o. Krzysztof, redemptorysta z Torunia,

a w szkole bardzo ciekawe spotkania z dziećmi i młodzieżą prowadzili studenci z duszpasterstwa akademickiego Parafii Św. Józefa w Toruniu. Ci młodzi ludzie dawali świadectwa swojego życia i swojej wiary. Nie zabrakło chwil radości, ale także zadumy i zatrzymania. 

O. Krzysztof przez swoje słowo i śpiew pokazywał młodym ludziom,że w mocy Ducha świętego możemy wszystko,tylko mamy dać się Mu ponieść.

Był także czas na refleksję, spowiedź i udział we Mszy Świętej.

To był naprawdę "święty czas".