joomla blog

Ewangelia na dziś

23 lipiec 2019

  • Środa 2019-07-24, Wspomnienie Św. Kingi, Dziewicy
    Mt 13,1-9
    Tego dnia Jezus wyszedł z domu i usiadł nad jeziorem. Wnet zebrały się koło Niego tłumy tak wielkie, że wszedł do łodzi i usiadł, a cały lud stał na brzegu. I mówił im wiele w przypowieściach tymi słowami: „Oto siewca wyszedł siać. A gdy siał, niektóre ziarna padły na drogę, nadleciały ptaki i wydziobały je. Inne padły na miejsca skaliste, gdzie niewiele miały ziemi; i wnet powschodziły, bo gleba nie była głęboka. Lecz gdy słońce wzeszło, przypaliły się i uschły, bo nie miały korzenia. Inne znowu padły między ciernie, a ciernie wybujały i zagłuszyły je. Inne w końcu padły na ziemię żyzną i plon wydały, jedno stokrotny, drugie sześćdziesięciokrotny, a inne trzydziestokrotny. Kto ma uszy, niechaj słucha”.

W poniedziałek paschalny 29 kwietnia 2019 r. w naszej parafii miały miejsca dwa wydarzenia: Śniadanie Wielkanocne w Klubie Seniora i Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Zapraszamy na fotoreportaż z tych wydarzeń...

O godz. 10.00 w salce w Domu Parafialnym odbyło się kolejne spotkanie w ramach Klubu Seniora. Tym razem było to Śniadanie Wielkanocne: kuchnia Caritas serwowała: jajko, bułkę i trochę ciasta z kawą. W programie było spotkanie z p. Zdzisławem Połącarzem - artystą - malarzem. Dodatkowo oglądano slajdy z wydarzeń Wielkiego Tygodnia: Triduum Paschalnego, Niedzieli Palmowej, Dróg Krzyżowych w plenerze, a także dwie Kroniki Parafialne, wykonane z wielkim  pietyzmem przez p. Marię Królczyk i p. Barbarę Słaboszewską. 

O godz. 19.30 rozpoczęła się kolejna - comiesięczna Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. W czasie adoracji, refleksja dotyczyła tekstów Biblijnych ze spotkań ze zmartwychwstałym Jezusem. Każdy też mógł podejść do Obrazu Jezusa Miłosiernego, dotknąć Jego ran w podziękowaniu za otrzymane w ostatnim czasie łaski. Na koniec Nabożeństwa zaproponowano do wyboru, na okres paschalny dwa Boże dary: radość i pokój. Kolejna Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie odbędzie się w poniedziałek 27 maja 2019 o godz. 19.30.