joomla blog

Ewangelia na dziś

27 maj 2019

  • Poniedziałek 2019-05-27, 6. tydz. wielkanocny
    J 15,26-16,4a
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Gdy przyjdzie Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On będzie świadczył o Mnie. Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku. To wam powiedziałem, abyście się nie załamali w wierze. Wyłączą was z synagogi. Owszem, nadchodzi godzina, w której każdy, kto was zabije, będzie sądził, że oddaje cześć Bogu. Będą tak czynić, bo nie poznali ani Ojca, ani Mnie. Ale powiedziałem wam o tych rzeczach, abyście gdy nadejdzie ich godzina, pamiętali o nich, że Ja wam to powiedziałem”.

W poniedziałek paschalny 29 kwietnia 2019 r. w naszej parafii miały miejsca dwa wydarzenia: Śniadanie Wielkanocne w Klubie Seniora i Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Zapraszamy na fotoreportaż z tych wydarzeń...

O godz. 10.00 w salce w Domu Parafialnym odbyło się kolejne spotkanie w ramach Klubu Seniora. Tym razem było to Śniadanie Wielkanocne: kuchnia Caritas serwowała: jajko, bułkę i trochę ciasta z kawą. W programie było spotkanie z p. Zdzisławem Połącarzem - artystą - malarzem. Dodatkowo oglądano slajdy z wydarzeń Wielkiego Tygodnia: Triduum Paschalnego, Niedzieli Palmowej, Dróg Krzyżowych w plenerze, a także dwie Kroniki Parafialne, wykonane z wielkim  pietyzmem przez p. Marię Królczyk i p. Barbarę Słaboszewską. 

O godz. 19.30 rozpoczęła się kolejna - comiesięczna Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. W czasie adoracji, refleksja dotyczyła tekstów Biblijnych ze spotkań ze zmartwychwstałym Jezusem. Każdy też mógł podejść do Obrazu Jezusa Miłosiernego, dotknąć Jego ran w podziękowaniu za otrzymane w ostatnim czasie łaski. Na koniec Nabożeństwa zaproponowano do wyboru, na okres paschalny dwa Boże dary: radość i pokój. Kolejna Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie odbędzie się w poniedziałek 27 maja 2019 o godz. 19.30.