joomla blog

Ewangelia na dziś

17 czerwiec 2019

  • Poniedziałek 2019-06-17, Wspomnienie Św. Alberta Chmielowskiego, Zakonnika
    Mt 5,38-42
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Słyszeliście, że powiedziano: «Oko za oko i ząb za ząb». A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi. Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz. Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące. Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie”.

Kilkuletnim już zwyczajem naszej parafii są Drogi Krzyżowe w plenerze na koniec Wielkiego Postu. W Niedzielę Palmową 14.04.2019 byliśmy na os. Północ, gdzie przy szkole podstawowej nr 3 rozpoczęliśmy rozważania pasyjne z polskimi świętymi. W Wielki Wtorek 16.04.2019 w trzech miejscach równocześnie byliśmy na wioskach: w Przyłęku, w Glinnie i w Starym Tomyślu. 

1. Na os. Północ szliśmy przez osiedle od strony zachodniej i północnej, aż do ZSZiL im. sługi Bożego Kazimierza Hołogi. Przy tej okazji omodliśmy wszystkie problemy naszej polskiej edukacji, z ostatnimi protestami i strajkami, modląc się o to, aby nie zaginął etos polskiego nauczyciela, dla którego najważniejszą sprawą jest dobro ucznia. Drodze przewodniczył ks. proboszcz Tomasz.

2. W Przyłęku szliśmy od krzyża przy Sali Wiejskiej w stronę zachodnią, w kierunku nowych domów i z powrotem. Na zakończenie odbyła się tradycyjna już Agapa. Drodze przewodniczył ks. Sebastian.

3. W Starym Tomyślu szliśmy od Groty w kierunku Krzyża i następnie drogą rowerową powróciliśmy do Groty. W związku z remontem Sali Wiejskiej Agapa będzie przy okazji Nabożeństwa Majowego. Drodze przewodniczył ks. Marcin. 

4. W Glinnie szliśmy od Cmentarza Radzieckiego w kierunku Sali Wiejskiej. Po drodze powieszone już były obrazy poszczególnych Stacji Drogi Krzyżowej. Na zakończenie zostaliśmy zaproszeni do remontowanej Sali Wiejskiej na słodki poczęstunek. Drodze przewodniczył ks. proboszcz Tomasz.