Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie 18.03.2019
Bł.Edmund Bojanowski wśród nas
joomla blog

Ewangelia na dziś

21 marzec 2019

  • Czwartek 2019-03-21, 2. tydz. Wielkiego Postu
    Łk 16,19-31
    Jezus powiedział do faryzeuszów: „Żył pewien człowiek bogaty, który ubierał się w purpurę i bisior i dzień w dzień świetnie się bawił. U bramy jego pałacu leżał żebrak okryty wrzodami, imieniem Łazarz. Pragnął on nasycić się odpadkami ze stołu bogacza; nadto i psy przychodziły i lizały jego wrzody. Umarł żebrak i aniołowie zanieśli go na łono Abrahama. Umarł także bogacz i został pogrzebany. Gdy w Otchłani, pogrążony w mękach, podniósł oczy, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie. I zawołał: «Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i poślij Łazarza; niech koniec swego palca umoczy w wodzie i ochłodzi mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu». Lecz Abraham odrzekł: «Wspomnij, synu, że za życia otrzymałeś swoje dobra, a Łazarz przeciwnie, niedolę; teraz on tu doznaje pociechy, a ty męki cierpisz. A prócz tego między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd do nas się przedostać». Tamten rzekł: «Proszę cię więc, ojcze, poślij go do domu mojego ojca. Mam bowiem pięciu braci: niech ich przestrzeże, żeby i oni nie przyszli na to miejsce męki". Lecz Abraham odparł: «Mają Mojżesza i Proroków, niechże ich słuchają». «Nie, ojcze Abrahamie, odrzekł tamten, lecz gdyby kto z umarłych poszedł do nich, to się nawrócą». Odpowiedział mu: «Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą»”.

W dniu 24 listopada 2018 r. nasza parafia brała udział w pielgrzymce do Częstochowy - na Jasną Górę, podczas której zaprosiliśmy Matkę Bożą do nawiedzenia Archidiecezji Poznańskiej, w Jej cudownym wizerunku.

Na początek udaliśmy się do Auli im. Ojca Kordeckiego, gdzie Ojciec Królik przybliżył dzieje Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Ilość pielgrzymów przerosła organizatorów. Pomimo dużej obszarowo auli, wszyscy nie zmieścili się. 

Następnie uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej w Bazylice Jasnogórskiej pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego Metropolity Poznańskiego, którą koncelebrowało ponad 100 księży, z biskupami pomocniczymi: bp. Grzegorzem Balcerkiem, bp Damianem Bryll i bp seniorem Zdzisławem Fortuniakiem. Na zakończenie Mszy Świętej Arcybiskup Stanisław Gądecki wraz z kapłanami i wiernymi przeszedł do Kaplicy Matki Bożej, gdzie przed Cudownym wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej odczytał akt zaproszenia Maryi do wszystkich kościołów i kaplic archidiecezji poznańskiej.
We Mszy Świętej udział wzięło ok. 5.000 pielgrzymów.
Kończąc pielgrzymkę, wzięliśmy udział w Drodze Krzyżowej na wałach, gdzie również były tłumy wiernych. Szczęśliwi wróciliśmy późnym wieczorem do domów.
Peregrynacja Obrazu Matki Boskiej Jasnogórskiej w Naszej Archidiecezji rozpocznie się 18 maja 2019 r. a zakończy pod koniec września 2020 r.
W naszej Parafii Obraz Matki Bożej będziemy gościć 3/4 kwietnia 2020 r.

Informacje dotyczące peregrynacji w Archidiecezji Poznańskiej:
http://archpoznan.pl/pl/duszpasterstwo-nawiedzenie