joomla blog

Ewangelia na dziś

17 czerwiec 2019

  • Poniedziałek 2019-06-17, Wspomnienie Św. Alberta Chmielowskiego, Zakonnika
    Mt 5,38-42
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Słyszeliście, że powiedziano: «Oko za oko i ząb za ząb». A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi. Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz. Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące. Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie”.

W dniach 25-28 czerwca nasi ministranci wyjechali z ks. Marcinem na obóz formacyjno-wypoczynkowy w okolice góry Ślęży. Zamieszkali w Domu Rekolekcyjnym w Sulistrowicach.

W poniedziałek odwiedzili Legnicę, gdzie uczestniczyli we Mszy św. w sanktuarium Cudu Eucharystycznego oraz Legnickie Pole (miejsce bitwy z 1241 roku). We wtorek wszyscy z ochotą weszli na górę Ślężę (718 m n.p.m.) i przez cały dzień mogli się cieszyć pięknem przyrody. W środę pielgrzymowali do sanktuarium maryjnego w Krzeszowie oraz odwiedzili Świdnicę. Natomiast w drodze powrotnej, pomimo padającego deszczu, zatrzymali się w Wałbrzychu i zwiedzali Zamek Książ.