joomla blog

Ewangelia na dziś

16 lipiec 2019

  • Wtorek 2019-07-16, 15. tydz. zwykły
    Mt 11,20-24
    Jezus począł czynić wyrzuty miastom, w których najwięcej Jego cudów się dokonało, że się nie nawróciły. „Biada tobie, Korozain! Biada tobie, Betsaido! Bo gdyby w Tyrze i Sydonie działy się cuda, które u was się dokonały, już dawno w worze i w popiele by się nawróciły. Toteż powiadam wam: Tyrowi i Sydonowi lżej będzie w dzień sądu niż wam. A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba masz być wyniesione? Aż do Otchłani zejdziesz. Bo gdyby w Sodomie działy się cuda, które się w tobie dokonały, zostałaby aż do dnia dzisiejszego. Toteż powiadam wam: Ziemi sodomskiej lżej będzie w dzień sądu niż tobie”.

W dniach 25-28 czerwca nasi ministranci wyjechali z ks. Marcinem na obóz formacyjno-wypoczynkowy w okolice góry Ślęży. Zamieszkali w Domu Rekolekcyjnym w Sulistrowicach.

W poniedziałek odwiedzili Legnicę, gdzie uczestniczyli we Mszy św. w sanktuarium Cudu Eucharystycznego oraz Legnickie Pole (miejsce bitwy z 1241 roku). We wtorek wszyscy z ochotą weszli na górę Ślężę (718 m n.p.m.) i przez cały dzień mogli się cieszyć pięknem przyrody. W środę pielgrzymowali do sanktuarium maryjnego w Krzeszowie oraz odwiedzili Świdnicę. Natomiast w drodze powrotnej, pomimo padającego deszczu, zatrzymali się w Wałbrzychu i zwiedzali Zamek Książ.