joomla blog

Ewangelia na dziś

17 czerwiec 2019

  • Poniedziałek 2019-06-17, Wspomnienie Św. Alberta Chmielowskiego, Zakonnika
    Mt 5,38-42
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Słyszeliście, że powiedziano: «Oko za oko i ząb za ząb». A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi. Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz. Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące. Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie”.

W sobotę 12 maja 2018 r. o godz. 12.00 podczas uroczystej Mszy św. I tura dzieci (39) przyjęła po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii św. W środku kazanie ze Mszy św. i wkrótce zdjęcia: ze Mszy św. - wspólnych - pielgrzymki do Pniew - zakończenia Białego tygodnia, z rozdaniem pamiątek.

 

KAZANIE PIERWSZOKOMUNIJNE – 12 MAJA 2018 R.

Na początku opowiem wam o dzieciach, których życie było piękne… bo święte. Byli to: Stasiu, Dominik, Hiacynta i Franek. Pierwszy nazywał się Kostka, był Polakiem, mawiał: Do wyższych rzeczy zostałem stworzony i dla nich winienem żyć! Drugi był Włochem i nazywał się Savio, przy I Komunii św. postanowił: Raczej umrę niż zgrzeszę! Trzecie dziecko to dziewczynka z Portugalii, której objawiła się Matka Boża. Na końcu swojego życia mówiła: Tak się cieszę, że mogę powiedzieć Jezusowi, że Go kocham. I ostatni Franek Marto, brat Hiacynty, często mawiał: Ja bym chciał pocieszyć Pana Jezusa, a potem nawracać grzeszników, żeby Go już nie obrażali!
Co łączyło te dzieci? Najpierw bardzo krótkie życie. Następnie, życie pełne miłości do Pana Boga i chęć pomagania innym w drodze do nieba! Dzieci te były prawdziwymi przyjaciółmi Jezusa! Zostały świętymi i teraz mogą w niebie wstawiać się za nami…
Chciałbym wam teraz zadać pytanie: co nam dzisiaj pomaga być świętym? Modlitwa, chodzenie do kościoła, spowiedź, Msza św., Komunia św., katecheza? Tak, to prawda, to są narzędzia świętości. I dzisiaj w związku z I Komunią św. o najważniejszym…czyli o Eucharystycznym Darze. Można śmiało powiedzieć, że bez Komunii św. nie będę przyjacielem Jezusa, nie zdobędę świętości. Pan Jezus mówił swoim uczniom: Kto spożywa moje Ciało – ma życie wieczne! Kto spożywa moje ciało – trwa we Mnie, a Ja w nim! Jeśli nie spożywam Jego Ciała, to nie ma we mnie Jego życia, to nie trwam z Nim w jedności. Dlatego chciałbym, abyśmy zrobili dzisiaj postanowienie I Komunijne: Chcę być przyjacielem Pana Jezusa – mocą Komunii św., chcę zostać świętym – przyjmując Komunię św. podczas każdej Mszy św.
Kochani rodzice! Chciałbym was prosić, abyście swoim dzieciom pomagali na tej drodze do świętości, aby stawały się przyjaciółmi Jezusa. Niech z waszą pomocą przyjmują Komunię św., niech co niedzielę uczestniczą we Mszy św. i zapraszają do swego serca Pana Jezusa. Bądźcie świadkami Eucharystii i dbajcie o to, aby wasze dzieci idąc do kościoła na Mszę św. były zawsze przygotowane, aby w niej w pełni uczestniczyć! To jest wasze zadanie jako rodziców chrześcijańskich. W ten sposób sami będziecie zdobywać świętość i będziecie przyjaciółmi Jezusa. Podczas każdej Eucharystii przyjmujcie Komunię św. Jest to naprawdę możliwe! Tak jak bycie świętym!