Błogosławieństwo książeczek
Marsz Wszystkich Świętych - Sątopy
Marsz Wszystkich Świętych - Nowy Tomyśl
Jego Serce
joomla blog

Ewangelia na dziś

22 listopad 2018

  • Czwartek 2018-11-22, Wspomnienie Św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy
    Łk 19,41-44
    Gdy Jezus był już blisko Jerozolimy, na widok miasta zapłakał nad nim i rzekł: „O gdybyś i ty poznało w ten dzień to, co służy pokojowi. Ale teraz zostało to zakryte przed twoimi oczami. Bo przyjdą na ciebie dni, gdy twoi nieprzyjaciele otoczą cię wałem, obiegną cię i ścisną zewsząd. Powalą na ziemię ciebie i twoje dzieci z tobą i nie zostawią w tobie kamienia na kamieniu za to, żeś nie rozpoznało czasu twojego nawiedzenia”.

W sobotę 28 kwietnia 2018 r. odbyła się pierwsza I Komunia św. w naszej parafii w tym roku. Była wyjątkowa i cudowna. Msza św. miała miejsce w domu, na ul. Konopnickiej, u Ady.

Zebrali się wszyscy najbliżsi: rodzice, chrzestni, dziadkowie, kuzynostwo, nauczyciele, sąsiedzi. Ada przyjęła Pana Jezusa w postaci Krwi, a pozostali uczestnicy pod dwoma postaciami. Na zakończenie na wszystkich czekał pyszny owocowy tort. Następna I Komunia św. odbędzie się w sobotę 5 maja i przyjmie Pana Jezusa 51 dzieci. Modlimy się, aby Pan Jezus był ich jedynym Zbawicielem i największym Przyjacielem.